Skocz do zawartości
michael.dorton

Elektroniczna perka do amatorskiego, metalowego grania

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! :)

 

Zamierzam zakupić pierwszą elektroniczną perkę i amatorsko, totalnie dla samego siebie, bez nauczyciela i "celów zespołowych" nauczyć się trochę grania. Mam 12 lat doświadczenia z gitarą i 2 lata z klawiszami, więc może będzie nieco łatwiej. Chciałbym jednak zadać kilka pytań, które wykraczają poza "jaki sprzęt do x tysięcy".

 

Moje trzy pytanka:

 

1) Czy do grania dla samego siebie warto wydawać więcej niż np. 2000zł za jakiś polecany wstępnie zestaw? Widziałem, że da się już w tej cenie coś zakupić, a zastanawia mnie, czy jest sens inwestować większe pieniądze do gry na słuchawkach.

 

2) Jak wygląda sprawa z podpięciem drugiego bass drumu do takiej elektronicznej perki? Zależy mi na tym bajerze, bo gram i słucham głównie najcięższych brzmień.

 

3) Czy do elektronicznej perkusji w takiej cenie można dorzucić też kiedyś dodatkowe talerze albo inne przeszkadzajki?

 

EDIT: Czwarte pytanie :) Jak wygląda sprawa podpinania takiej perki do komputera, nagrywania tego i puszczania sobie muzyki w tle na tych samych słuchawkach co dźwięk perki, by grać do utworu?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Wszystko w zależności od twoich potrzeb. Ja np. na jakimś biedackim Alesis DM6 nie wyobrażam sobie gry.

 

2). Nie trzeba podpinać drugiej centrali, wystarczy mieć twina.

 

3) Można, moduły zwykle oferują podpięcie dodatkowego pada.

 

4) Swojego czasu napisałem poradnik do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MVA, wielkie dzięki za szybką odpowiedź! :)

 

Co do twina, czy w takim razie do dowolnej el. perki mogę dokupić dowolny twin i będzie ok, czy w jakiś sposób trzeba je dopasowywać do zestawu? A jeśli muszą być jakieś konkretne, to gdzie mogę poczytać o tym co do czego pasuje, by od razu kupić perkę, która umożliwi takie podpięcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stopa obojętnie jaka, nie podpinasz jej do modułu, nie trzeba nic kombinować w ustawieniach Działa mechanicznie, do modułu podłączona jest centrala. Byle bijak był ok. Ja używam z tworzywa, zależy to też od tego co masz na centrali. Ja mam siatkę i jest git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to jeśli pad stopy perkusji elektronicznej nie jest zbyt mały (co jest rzadkością, chodzi o to by dwa bijaki spokojnie zmieściły się na uderzanej przestrzeni) to możesz używać jakiegokolwiek twina, to nie ma znaczenia, czy użyjesz dwukopy firmy Czarcie Kopyto za grube tysiące czy Krzak, za równowartość flaszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Panowie, troszkę mi się rozjaśniło.

 

Jeden z forumowych kolegów polecił mi na privie Black Hawk HXD III. Cena wygląda w porządku, a i na youtube zdaje mi się, że słyszałem kilka kawałków z udziałem tego sprzętu. Czy coś takiego + twin będzie w porząsiu do metalowych zabaw w domu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki Panowie, troszkę mi się rozjaśniło.

 

Jeden z forumowych kolegów polecił mi na privie Black Hawk HXD III. Cena wygląda w porządku, a i na youtube zdaje mi się, że słyszałem kilka kawałków z udziałem tego sprzętu. Czy coś takiego + twin będzie w porząsiu do metalowych zabaw w domu?

 

Recenzja kolegi kuBu z froum, który testował BH 3 misiące.

 

Witam!

 

Jestem posiadaczem perkusji Black Hawk HXD od 3 miesięcy a o to moja RECENZJA:

 

Na początku powiem, że rama jest stabilna nie buja sie, czasami werbel lekko zjezdza przykręcić i po problemie na tydzień.

 

Stopa, właściwie jej pad nie wyłapuje wszystkich dźwięków - pisałem o tym wcześniej. Problem jest taki że guma na którą owinięty jest pad odstaje lekko od gąbki w środku i przy lekkich uderzeniach (szczególnie w szybkich tempach) łapkie tylko sporadyczne dźwięki (tak sie nie da grać!!). Z problemem zadzwoniłem do Mastermusic, miły Pan poinformował mnie - po sprawdzeniu tego u siebie - że faktycznie na innym zestawie jest to samo i że to fabrycznie musi tak być, polecił mi bym rozkręcił stope i spróbował tą gume jakoś przymocować, tu spytałem o gwarancje "podobno" jej nie straciłem - ale o tym później. Pad rozkręciłem przykleiłem czekałem aż klej wyschnie 2 dni. Usiadłem i gra super! Tylko szkoda że po dniu sie znów rozkleja, innych klei próbowałem jest to samo, może znajdzie sie coś kiedyś tak mocnego że połączy ten problem ale próbowałem naprawde różnego rodzaju klejów.

 

Głośność (mieszkam w bloku) hmm po otrzymaniu perkusji szybko ją skręciłem z instrukcją, słuchawki na uszy i heja. Pogrywałem tak wieczorami, raz nawet późnym wieczorem. O 23 przyszła sąsiadka z dołu, pytając mnie czemu codziennie robie o 20 remont, a dzisiaj zacząłem o 23, bo nie może sie uczyć. Po ciszy nocnej nie proponuje grać.

Podłożyłem pod perkusje dodatkowo dwa dywany, ale lokator nadal mówi że ziemia się trzęsie jak gram na podwójnej. I on też w czasie gry nie pogada z nikim, nie posłucha, nie pouczy. Perkusja poporstu jest głośna. Do tego włączyło się głupie przeczulenie ze nawet jak gram w ciągu dnia to przeszkadzam sąsiadom (a sąsiadka z dołu jest raczej wyrozumiała).

 

Tak jak i pad od stopy jest głośny, to siateczki - mimo że specjalnie szukałem perkusji bardzo cichej - też są głośne. Na gumowym rolandzie grałem w sklepie tylko. Przyznam że nie jestem pewien ale zwracając tu przy okazji uwage na to, iż posiadam pad do ćwiczeń oddzielny który jest gumowy. To pad gumowy jest znacznie cichszy niż siatki.

 

Odbicie pałek jest według mnie bardziej NIENATURALNE niż odbicie na gumowym padzie. Dlatego tej perkusji nie polecam dla nowych perkerów bo sie zawiodą grając później na prawdziwym zestawie akustycznym. Pałka odbija się strasznie :) .

Siateczki do tego mimo że są głośne to mają 3 warstwy, z poczatku myślałem super nie będe musiał zmieniać, jednak już na jednym padzie została mi tylko ostatnia warstwa a kolejny też powoli pęka. Są dwie opcje (jestem blaściarzem):

- za mocno uderzałem,

- grałem pałkami z niekoniecznie całymi główkami (dlatego jak ktos kupi tą perkusje proponuje odrazu nylon),

Ale nie chodzi o to żeby tą perkusje głaskać!! Przez 4 lata, na perkusji akustycznej pękły mi może dwa werble...

 

Jestem przy siatkach to może opowiem o padach (tomów, werbla nie ma to znaczenia). Fajne są dwie strefy, ranty obite gumą którą można dowolnie zdjąć jednak tego bym nie polecał bo uderzamy w metal i uszy cholernie bolą. Działa wszystko pięknie, do czasu. Zapragnąłem sobie dodatkowego crasha. ustawilem na rancie od tomu 2 potrzebny dźwięk.

Pograłem tak no powiedzmy z 2 dni i guma zaczęła pękać w miejscu uderzenia, gume obróciłem znów pękała. Z problemem zadzwoniłem do ulubionego Mastermusic i Pan mnie poinformował o tym, że guma nie jest na gwarancji ale jak chce to moge sobie dodatkowo dokupić! Dziękuje bardzo... W tym momemncie mam tak dużo dziur w gumach że ledwo się trzymają.

 

Talerze to chyba najlepsze co jest w tej perkusji. Crash funkcja tłumienia dłonią działa fajnie. Jest dość niewielki czujnik na dole który trzeba złapać by przerwać dźwięk. Mógł by być większy ale da się przyzwyczaić. Guma na padzie rozkleja się lekko, to można skleić, nie uznam tego jako problem. Ride duży, masywny, tłumienie dłonią moim zdaniem totalnie niepotrzebne, brak bella (w module nie ma nawet dźwięków bella!!) - wielki minus. Hi-hat, kontroler bez zarzutu może leciusieńko nie naturalne jest to że na akustycznej perkusji otwieram lekko hihat i mam dźwięk inny przy uderzeniu pałką, a tu musze niecobardziej stope do góry podnieść zeby zmieniło to dźwięk na otwarty hihat. Nie stanowi to jednak problemu. sam pad do hi-hat działał mi jeszcze 3 dni temu (przypominam ze perkusje mam 3 miesiące) teraz nie działa totalnie, nie łapie dźwięków. Padzik rozkręcilem, znalazłem płytke do niej zamocowane wejście do jacka i po drucikach piezo elektryk. Pad przestał działać podczas gry. Prawdopodobnie problem jest w tym że jack wchodzi bardzo luźno do wejścia i moduł nie widzi w ogole że jest podłączone (tak blabla elektronicy), ja sie nie

znam na tym. Poszedłem do sklepu elektronicznego i pani poinformowała mnie że takie wejścia będą kiedyś tam, musze szukać po innych sklepach przelutuje i będzie po problemie, mam nadzieje. Ogolnie pad hihat nie działał na poczatku za dobrze, tam gdzie piezo głośniej tam gdzie nie ma piezo ciszej. Ale to prawdopodobnie da sie w module ustawić, nie chciało mi sie w to bawić, bądź tak bardzo mi nie przeszkadzało.

 

Moduł dźwięki posiada fajne, wszystkie 6 bodajże dźwięków hi-hat są do d*py totalnie. Natomiast Werbel, stopa, tomy naprawde można sie pobawić brzmią nawet naturalnie. Dźwięki innych blach to tylko ride, crash - jest jeden splash - dźwięki fajne ale chciałem na przykład chinke to nic z tego, brakuje dźwięków bella bo niema, też porażka są

natomist głupawe dźwięki do zabawy, bardzo nie przydatne.

 

 

Perkusja nie jest przeznaczona moim zdaniem dla początkujących, bo nabiorą złych nawyków!! Polecam do pogrania np. w zespole weselnym przezentuje sie fajnie xD jest dość niewielka. Totalnie nie do grania metalu, totalnie nie do bloku. Jeżeli miał bym teraz kupować to wolał bym albo coś tańszego na gumie - bo tu chodzi tylko o ćwiczenia - albo

coś droższego na przykład roland ze 4 tys na gumach poważnie.

 

 

resztę dyskusji doczytaj tutaj.

 

Moim zdaniem to dobry wybór, mimo recenzji kolegi.

http://www.perkusja.org/black-hawk-hxd-vt60815,75.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączyłem kabel midi+adapter mini USB pomiędzy modułem TD12 a telefonem Huawei p8 lite, moje pytanie : czy jest jakaś aplikacja na ten telefon ,która pozwalała by zgrywać dźwięki z tego perkusyjnego modułu i czy telefon będzie rozpoznawał w swoim systemie ten moduł perkusyjny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, kolega tu opisuje stary model HXD ktorego juz nigdzie nie kupisz, aktualnie jest HXD III ktory ma juz inne pady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy moglibyście jeszcze przy okazji doradzić, jaki twin dokupić do takiego zestawu? Najpewniej z początkiem grudnia zamawiam, ale chciałbym skompletować cały zestaw. Ile trzeba wydać na twin do elektronicznej perki, żeby był wystarczający do domowej gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakiegoś PDP pincet coś tam za 5 stów (używany) i sobie chwalę (może temu że na innym nie siedziałem :D) ale do nauki jak najbardziej wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...