Skocz do zawartości
kubaxglan

Blaszki tureckie ala Paiste 2002

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy w markach w stylu Amedii, Anatoliana itp znajdę blaszki podobne brzmieniowo do Paiste 2002. Chodzi mi tutaj o ride o barwie jasnej do typowej rockowej muzyki ala Bonham :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans. 2002 to stop B8, a wszystkie turki kute są z brązu B20. Zupełnie inna charakterystyka brzmienia. B8 ma wycięte dolne pasmo, B20 gadają w szerszym paśmie z dolnymi alikwotami. Paiste 2002 nie ma odpowiedników u innych producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paiste 2002 nie ma odpowiedników u innych producentów.

Z jednej strony jest to prawda, ale z drugiej trzeba nadmienić, ze próby podejmowano.

Sabian miał serię APX, a wcześniej Pro (w tym Pro Sonix), które miały nawiązać walkę z 2002. Zaliczyły knock out po upływie zaledwie jednej gołoty, ale obiektywnie nie były takie złe. Kolejny producent, który cośtam zwojował w tym zakresie to Meinl. Wycofana seria Amun była całkiem fajna i zbliżona charakterem do 2002, a teraz pałęczkę przejęły serie MB8 i MB10. Zildjian miał swoje serie Amir oraz Impulse, które też były z B8 i miały być profesjonalne, ale nie przetrwały rywalizacji z Paiste. O sensownych Turkach z B8 nie słyszałem, ale co ja tam słyszałem...mogły być, tylko nie zyskały rozgłosu.

Podsumowując, z obecnie produkowanych blach najprędzej mozna znaleźć jakis odpowiednik u Meinla, tylko imho nie bardzo jest sens, bo różnica w cenie jest niewielka, więc dlaczego by nie kupić oryginału?

W dodatku uzywane ride-y 2002 są do kupienia w dobrych cenach, a trwałość tych blach jest bardzo duża, więc nie należy sie obawiać kupna używki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Meinl produkował/produkuje dobre blaszki (szczególnie do cięższych gatunków muzycznych) z brązu B8.

 

Porównując bezpośrednio - charakterystyka serii MB8, czy MB8, jest zbliżona bardziej do Alphy Pod względem charakteru. Bez oceniania lepsze/gorsze 2002 ma specyfikę brzmienia, której jak dotąd nie odnalazłem w innych seriach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mb8 i MB10 są o wiele jaśniejsze od 2002. (przynajmniej te które ja miałem).

Wszystie te serie są specyficzne, mi nie odpowiadają, a 2002 (obecne) moim zdaniem przereklamowane. Co innego starsze serie... np. Giant Beat :) i stare 2002 to tak.

 

Zamiennik tani teraz to Dream Bliss i Energy, coraz droższe są bo ludziska kupują... Brzmią bardzo dobrze jak trafisz na dobry egzemplarz ale trafiają się nieudane - które są jeszcze ciekawsze.

Ot, kwestia podejście do kombinatoryki :D

 

 

Ja używam tego do brzmienia a la Zepelin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...