Skocz do zawartości
maniucz

Jaki bijak do stopy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiego bijaka radzili byście używać do stopy z naciągiem siateczkowym, aby nie uszkodzić siatki. Czy filcu, czy może plastiku, czy jeszcze innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że bijak filcowy ściera siatkę, również sam filc się ściera. Można przykleić standardową łatkę, ale wtedy będzie głośniej jednak odbicie bardziej zbliżone do tradycyjnego naciągu. Pozostaje plastik, drewno, wiele zależy również od techniki i częstotliwości grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tylko problem polega na tym, że pytanie dotyczy naciągu siatkowego do centrali akustycznej. W Rolandzie pod siatką jest pad, przejmujący uderzenie. Siatka na takim padzie nie jest narażona na rozciąganie i naprężenia tak jak na siatce na akustyku. Na Rolandzie gram bijakiem plastikowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bialykrzys - nigdzie nie widzę, żeby maniucz pisał o centrali akustycznej. A skoro założył wątek w temacie "PERKUSJE ELEKTRONICZNE", to prawdopodobnie ma pad elektroniczny. I wyjaśnij mi proszę, w której to części jakiegokolwiek padu Rolanda, czy innej firmy, jest ten "pad" o którym piszesz? Zawsze myślałem, że pad to całe urządzenie, nie tylko jego fragment. Czy może, chodzi Ci o gąbkę pod naciągiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz rację nie zwróciłem uwagi że to w wątku perkusja elektroniczna:) jakoś zrozumiałem z postu, że chodzi o akustyka.

Co do pada od stopy, to oczywiście chodzi mi o to co znajduje się za siatką:) u mnie nie jest to gąbka, to coś mocno wytłumiającego stopę ale co to jest?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...