Skocz do zawartości
Shav1

Rozstrajajace sie bebny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Mój problem polega na tym , że bebny cały czas się rozstrajają.Po każdym graniu w następny dzień jak przychodzę śruby są luźne.Na pewno to nie jest wina naciągów a tym bardziej bębnów.To kwestia złego nastrojenia? Z gory dzieki za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Po każdym graniu w następny dzień jak przychodzę śruby są luźne.Na pewno to nie jest wina naciągów a tym bardziej bębnów.To kwestia złego nastrojenia? ...

 

A więc zostają śruby i zly strój... Albo ktos przychodzi i luzuje ci wszystkie sruby...

 

A tak poważnie: jakie bebny, jakie naciągi i jak stroisz - wysoko, nisko? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pearl masters mmp naciagi remo smooth white , strojenie nisko.Wczesniej mialem ambassadory i wszystko smigalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dziwna sprawa. Pierwsza lampka jaka mi się zaświeciła to "słabe bębny z kijowymi gwintami."

Ale to są spoko beczki. Zmieniłeś coś od zmiany naciągów? Kąt ustawienia itd? Siła uderzeń, rimshoty, dużo bujania bębna może powodować że śruby będą mocniej wibrować i się rozstrajać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zmiany naciągow nie ruszałem nic.Pałkami gram tymi samymi , caly czas 5a.Ustawienie bebnow jest takie same jak wczesniej.Statyw lamany 930 wiec nie ma szans zeby cos sie bujalo.Nie jestem jakimś żółtodziobem jeżeli chodzi o strojenie i dlatego zaniepokoiła mnie ta sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy smarują gwint w śrubach oraz dają podkładki nylonowe, żeby śruby płynniej się kręciły. Obie te rzeczy na pewno nie służą trzymaniu stroju. Są też ewentualnie zmiany temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jakoś bardzo ciepło na salce nie jest , ale że żeby aż tak to wpływało na beczki? Może wina leży po stronie naciagów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...