Skocz do zawartości
Shellboy

Vintage Zildjian ze złomu i jego wartość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Znajomy przyniósł mi starą blachę Zildjiana, która wylądowała na złomie. Jest to 16" crash, ale bardzo gruby, wręcz pancerny. Waga min. heavy.

 

Oczywiście jest to B20 bo słychać od razu. Nie wiem ile ma lat, ale jest na pewno stary.

 

Jest ktoś w stanie zidentyfikować ten talerz?

 

W tym upload'zie jest foto i próbka dźwięku: http://www62.zippyshare.com/v/R1yZx4dA/file.html (jakby link wygasł, dajcie znać)

 

Potrzebuję ustalić rok produkcji po grawerze. Pewien użytkownik forum uświadomił mnie, że jest to talerz z lat 30tych, dosyć unikalny o sporej wartości. Gruby dlatego, że orkiestrowy. Nie wiem, dopiero zacząłem badać tamat, nigdy się dogłębnie nie interesowałem tą historią. Niby z Turcji produkowano blachy do momentu otwarcia fabryki w USA, czyli końca lat 20tych, o ile dobrze kojarzę, ale też widziałem w necie grawery "Made in Turkey" także z późniejszych lat. Grawery są różne z tamtych lat, identycznej, jak moja na tą chwilę nie widziałem.

 

Blaszka prawdopodobnie będzie na sprzedaż. Poza keyholem jest w dobrym stanie. Ogólnie brzmi świetnie, ale u mnie nie ma za bardzo zastosowania. Mimo wszystko nie wątpię, że komuś przypadnie do gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...