Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czy ktoś z forumowiczów używa Presonusa 1818VSL z Macbook'iem?

 

Aktualnie używam OS Sierra, który według producenta (Presonusa) bez problemu powinien łączyć się z interfacem. Problem polega na tym, że komp go wykrywa ale nic poza tym. Gdy włączam mikser (Universal Control) nie mogę edytować parametrów interface'u chociaż program go widzi.

Dziwne o tyle, że i komp i Universal Control widzi interface ale nie może go jakby używać...

 

Czy ktoś miał lub ma takowy problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam 1818VSL z iMakiem - obecnie z El Capitan. Chyba ostatnim systemem, który bezproblemowo obsługuje ten wirtualny mixer, jest Mavericks. Ja dokonałem upgrade'u z Liona i żałuję, bo mogłem wskoczyć na Mavericksa i na razie zostać przy nim. Od Yosemite zaczęły się problemy z kompatybilnością (przynajmniej u mnie). 3-letni wówczas Cubase 7 - no fucking way, trzeba byłoby upgrade'ować na 8. Przesiadłem się na Logica X, ale jakoś nie rozpaczam z tego powodu. U mnie np. jedyne co zostało po wirtualnym mixerze Presonusa, to tylko ikona. Soft się instaluje, ale na tym koniec. Interfejs działa jednak bez problemu. Ja nagrywam na własne potrzeby w domu, więc nie zagłębiałem się jakoś specjalnie w temat tego miksera, i mi to wystarcza. Resztę można ogarnąć z poziomu Daw'a.

 

Nie wiem jednak jak to byłoby z rozdzieleniem sygnału np. na kilka par słuchawek za pomocą przedwzmacniacza słuchawkowego (schemat w Manualu) - czy na tego typu bardziej zaawansowane zabiegi studyjne niezbędny jest wirtualny mixer Presonusa. Chodzi mi o wyjścia na tyle interfejsa.

 

Z upgrade'ami tak jest. Warto się zastanowić zanim wskoczy się na nowy system, z kolei zostaniesz za długo na starszym, to coś nowszego będzie niekompatybilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, że tylko instalujesz presonusa ale nie używasz orygianlnego miksera tylko przez Logic X? Można tak? Działa?

 

Czy twój Mac wykrywa mikser jakos sygnał wejścia/wyjścia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proces instalacji wirtualnego mixera (AudioBox VSL) przebiega niby pomyślnie, jego ikona odpala się, ale okno z mixerem nie pojawia się. System w ogóle go nie widzi. Szukałem info po forach itp., ale już nie pamiętam co tam ludzie pisali. Widocznie pod nowymi O SX'ami po prostu nie działa. Raczej trzeba się z tym pogodzić.

 

Ogólnie samo urządzenie (1818VSL) działa bez problemu, wszystkie wejścia/wyjścia są obsługiwane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli podłączasz Presonusa i nie uruchamiasz oryginalnego miksera, tylko Logic X?

 

Sorry, że tak łopatologicznie ale musisz mi to wytłumaczyć dokładnie jak to robisz bo to chyba ostatnia rzecz której nei zrobiłem. Też szukałem informacji na forach (zagranicznych też) i jest to problem ale nie ma rozwiązania, które działa u wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej to w ogóle, po prostu podłącz interfejs i odpal jakiś program do muzy. Cokolwiek. U mnie czy to jest Logic, czy AmliTube, sprzęt działa bez problemu. Można nawet odinstalować mixer i to nie robi różnicy. System automatycznie wykrywa sprzęt po podłączeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć do tego interfejsu także licencje do programu Studio one 3 artist jeśli dobrze pamietam. Ja używam wersji pro ale w artist będziesz miał tez to samo. Tam są profile sprzętowe i wszystko powinno się ładnie zmapowac. Polecam i daj znać czy udało ci się rozwiązać ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...