Skocz do zawartości
Iggos

Jak zacząć?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku tygodni postanawiam rozpocząć naukę na perkusji, tyle że... jeszcze nigdy na niej nie grałem :lol: Po prostu sam instrument mi się spodobał i stukam w puste wiaderka długopisami :razz: Postanowiłem zacząć uczyć się a w niedalekiej przyszłości zakupić sobie jakiś tani (do 1500zł) zestaw perkusyjny, ale mam do Was bardziej doświadczonych kilka pytań:

 

1) Jaki pad perkusyjny kupić do trenowania (nie kupie całego zestawu od razu, lepiej najpierw przerzucić się na pad niż wyrzucać pieniądze w ciemno jak mi się nie spodoba :lol: )

 

2) Jakie pałeczki?

 

3) Jaka perkusja do 1500 zł?

 

4) Skąd się uczyć (jakie strony internetowy, kanały na YT, mieszkam w małym miasteczku gdzie nikt nie gra na perkusji :lol: )

 

5) Czy pad perkusyjny może być na jakimś statywie, czy na kolanie, czy na czym ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Najwierniejsze odbicie pałki (w porównaniu do normalnego bębna) daje pad siateczkowy np. taki

Ad2. Zacznij od rozmiaru 5A. Pograsz trochę i sie zorientujesz, czy potrzebujesz grubszych czy cieńszych itp.

Ad3. Jeżeli to ma być cały komplet ze statywami i talerzami to w tej cenie szukałbym dobrze utrzymanego Amati.

Ad4. Na tym kanale jest sporo fajnych materiałów: https://www.youtube.com/user/freedrumlessons/videos

Ad5. Są pady na kolano, ale dla zapewnienia sobie minimum komfortu warto mieć statyw; każdy statyw werblowy sie nada, nawet najtańsze chińskie badziewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób lub kup sobie pada, weź największe grubasy pałki i włącz ulubioną muzykę, potem poleci samo. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj pada. Szkoda kasy. Idź do jakiejś salki gdzie jest perkusja i zapoznaj się z instrumentem. Zamiast na padzie, ćwicz na poduszce albo kolanach, Pad to strata kasy. Na początku przygody, najwazniejsze jest skoordynownaie ruchów a nie pchanie sie w koszty.

 

Tutaj masz cos na początek:

 

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...