Skocz do zawartości
Jagoda

spersonalizowy, używany zestaw elektroniczny. Warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Jestem tu nowa i liczę na Waszą pomoc ;)

 

Interesuję się zakupem perkusji elektronicznej. Myślę o grze na poważnie, a moim zamiarem zawsze był zestaw, nie gra klasyczna. Ale tak wyszło, że za zestawem siedziałam kilka razy w życiu, bo większość gry, to marimba,kotły czy inne perkusjonalia. Dodatkowo mieszkam w bloku ;)

 

Rozglądam się czymś dobrym, ale ceny są zabójcze. Chciałabym jednak mieć 2, najlepiej 3 strefowe talerze i hi hat reagujący jak prawdziwy, no i oczywiście tylko siateczkowe pady, więc zakup traktuję jako taka inwestycja w przyszłość, a nie sprzęt, który za pół roku będzie niewystarczający :)

 

Przeglądam oferty i Yamaha DTX 542 oraz Roland TD 15 K MDS 9V to na razie moje typy, ale nie znam się za bardzo na ich specyfikacji. Dodatkowo są zdecydowanie poza moimi studenckimi możliwościami w tym roku (jak dorobię na wakacjach,to bardzo prawdopodobne) :(

 

Ale jak na chwilę obecną padła mi w oko taka aukcja : http://allegro.pl/perkusja-el-dig-drum-alesis-io-surge-twin-komplet-i6700641875.html#thumb/1

 

Czy warto to kupić? I czy jest to zestaw uwzględniający progres? No i czy to mi się nie rozleci? Absolutnie nie znam marki Alesis.

Mieszkam w Krakowie, więc może dałoby się umówić ze sprzedawcą na granie. Cena też mi się podoba, ale moja wiedza w temacie jest słabiutka.

Pomocy! :)

 

 

Ta aukcja z allegro kiedyś zniknie, więc dla zainteresowanych tu jest pełen skład zestawu:

 

1. Rama Dig Drum Standard

2. Pady (bębny) z naciągami siateczkowymi Dig Drum, w tym:

- Tom I 8"

- Tom II 8"

- Tom III 10"

- Tom I 8"

- Centrala (stopa) 8"

- Werbel dwustrefowy, z aktywną obręczą 10"

3. Zestaw blach elektronicznych z legendarnej i wycofanej już serii Alesis Surge, w tym:

- Hi-Hat 12" Alesis Surge

- Crash 8" Dig Drum

- Crash I 13" Alesis Surge

- Crash II dwustrefowy 14" Smartrigger

- Ride dwustrefowy 16" Alesis Surge

4. Pedał podwójny (twin) Peace Velocity Nitro-Drive z pobijakami Czarcie Kopyto i przenośnym futerałem.

5. Kontroler Hi-Hat Dig Drum

6. Krzesło perkusyjne na składanym trójnogu

7. Interfejs perkusyjny USB Alesis Trigger iO

8. Interfejs Audio Presonus Audiobox USB

9. Okablowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I słusznie że nie znasz marki Alesis, naprawdę nic nie tracisz. Te talerze nie nadają się do gry, a już na pewno nie w bloku, są porażająco głośne i ta nieszczęsna firma już dawno wycofała je z oferty. Zwróć też uwagę, że ta perkusja ma tylko interfejs triggerowy do komputera, więc musiałabyś sobie skonfigurować całe środowisko w komputerze.

Musisz szukać padów siateczkowych - najważniejszy (=najbardziej dokuczliwy dla domowników i sąsiadów) jest pad stopy - z talerzami z grubą warstwą gumy (yamaha, roland).

No i z normalnym modułem brzmieniowym, jeśli nie chcesz bawić się z komputerem, chyba że masz takie zacięcie.

W tej chwili na allegro jest bardzo ładny zestaw z modułem Roland TD15, ale 2x droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tej chwili na allegro jest bardzo ładny zestaw z modułem Roland TD15, ale 2x droższy.

 

Czy mówisz może o tym zestawie Digdrum+moduł roland TD15 : http://allegro.pl/perkusja-elektroniczna-digdrum-roland-td-15-i6705449810.html#thumb/7

 

czy nie lepiej już przy tej cenie kupić dorzucić trochę i mieć całego nowego Rolanda TD15? Grasz może na takim sprzęcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejdź się do sklepu muzycznego, siądź na chwilę przy rolandzie i chwilę przy yamaszce jakiejś. Ja po takim zabiegu kupiłem dig druma w modułem rolanda TD-4, do ćwiczeń wystarczało, dużo zabawy dawało w domu. Sprzedałem i żałuję.

 

Tylko ja miałem założenie, że to tylko do zabawy i ćwiczeń, na koncerty miałem akustyka.

 

Jak szukasz czegoś podobnego to np to wystarczy w zupełności + dobre słuchawki na uszy:

 

https://www.olx.pl/oferta/perkusja-dig-drum-roland-td-6v-cy-12-r-c-CID751-IDjNEY3.html#5d031c59af

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...