Skocz do zawartości
Klewciax

Kupno perkusji elektronicznej

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ;) Na wstępie powiem, że będzie to mój pierwszy zestaw elektroniczny. Gram ok. 9 lat tylko akustyki obecnie Pearl Export, który służy mi tylko na grania w orkkestrach i nie jest moją własnością. Zamierzam się do kupna nowej perkusji i mój budżet to ok. 5tys (perkusje chce wziąć na raty). Ogólnie proszę mi nie podawać digdruma, gdyż od razu stwierdzam, że to nie moje klimaty chce kompletny zestaw jednej firmy najlepiej na siatkach i obecnie moje typy to :

Roland td11kv

Alesis Crimson

Black Hawk Hxd III

 

Perkusja będzie głównie do ćwiczeń ale jeśliby mnie zadowolila chciałbym na niej grać również na weselichach ;D Podoba mi się ten black Hawk ale boję się jakości w porównaniu z Rolandem. A i mam jeszcze jedno pytanie, która z perkusji najlepiej będzie współpracować z Ez drummer? (Co do perkusji akustycznej chętnie ale nie mam warunków by trenować w domu.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Gdybyś jednak nie koniecznie musiała być nówka, to będę miał na sprzedaż rolanda td 9 kx 2. O klasę lepszy niż wszystkie które podałeś. Na wesela - idealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, akurat Roland TD 9 KX 2, ma lepsze tylko pady i ramę. Natomiast moduł jest, jak widać w nazwie, gorszy i to dużo. Brałbym Rolanda, bo pady zawsze możesz zmieniać na lepsze. A moduł, to już spory wydatek. Rama jest malutka, ale docenisz to przy transporcie i w różnej wielkości salach z maciupeńkimi nieraz scenami (albo nawet bez nich).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic z tych rzeczy. Moduły Rolanda oprócz numerków różnią się generacjami. Brzmienia w obrębie danej generacji są w zasadzie takie same tylko wyższe numerki mają ich więcej. Im nowsza generacja tym brzmienia są lepsze i bardziej naturalne.

 

najstarsze moduły: TD5 i TD7, można je kupić bardzo tanio, ale nie brzmią rewelacyjnie.

średnia generacja: TD6, TD8, TD10 - już całkiem przyzwoite brzmienia

nowsza generacja: HD1, TD3, TD4, TD9, TD12, TD20

najnowsza generacja: HD3, TD11, TD15, TD30

 

Td 11, to następca TD 4, Natomiast następca Td 9 to Td 15.

Tak to wygląda drogi kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No, akurat Roland TD 9 KX 2, ma lepsze tylko pady i ramę. Natomiast moduł jest, jak widać w nazwie, gorszy i to dużo.

 

Bzdura, TD9 to o klasę wyższy model niż TD11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze napisałem, kolego maniucz. Według Twoich słów, lepiej dołożyć do 11-tki i mieć lepsze brzmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg tego, co tutaj piszą, TD11 jest słabszy pod wieloma wzlędami od TD9.

 

Nie, no nie jest słabszy pod wieloma względami. To też fajny moduł. TD11 jest prostszy, ale ma więcej funkcji treningowych. TD9 ma więcej możliwości edycji brzmienia.

 

Najlepiej wypróbować sobie oba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli dobrze napisałem, kolego maniucz. Według Twoich słów, lepiej dołożyć do 11-tki i mieć lepsze brzmienia.

 

Kolego Kaper 7, chyba źle mnie zrozumiałeś. Moduł Td 11 jest o klasę niższy od modułu td 9. Jest co prawda nowszy, ale to następca modułu td 4, natomiast td 9 jest starszy, ale o klasę wyższy. Lepsze brzmienia generuje moduł td 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kaper 7, chyba źle mnie zrozumiałeś. Moduł Td 11 jest o klasę niższy od modułu td 9. Jest co prawda nowszy, ale to następca modułu td 4, natomiast td 9 jest starszy, ale o klasę wyższy. Lepsze brzmienia generuje moduł td 9

 

Zasugerowałem się tym, co napisałeś: "Im nowsza generacja tym brzmienia są lepsze i bardziej naturalne."

 

Myślę, że nie ma co robić afery, bo Klewciaxowi pewnie aż tak bardzo nie zależy na cyferkach, ale na dobrym sprzęcie. Dla mnie to oznacza TYLKO Roland.

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...