Skocz do zawartości
thruster

Kupowanie używanych blaszek na allegro

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, chciałbym się dowiedzieć na co nalezy zwracać uwagę przy kupnie blaszek na allegro.

znalazłem ciekawą ofertę, blaszka jest nieużywana jednak nie ma (już ?) gwarancji i była kupowana w usa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim krawędzie, brak pęknięć, brak wgnieceń wzdłuż i prostopadle do promienia. Potem kopułka, otwór(keyhole). Patrz czy nie ma głębokich rys. jak to jest ok, to dla bezpieczeństwa popatrz na inne aukcje danej osoby, jeśli np. sprzedaje inną blachę z tej samej serii, popękaną to jest duża szansa, że sadził "andrzeje" zza ucha, i blaszka może być już nadwyrężona, nie dotyczy osób które ciągle coś sprzedają, u nich nigdy nie wiadomo. Ja mam już trochę kupionych blach na koncie i powiem, że nie miałem jeszcze jakichkolwiek przykrości, a nie bawię się w detektywa :) Pewnie coś pominąłem ale koledzy dopiszą resztę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że blacha pochodzi z USA właściwie nic nie znaczy. Są tacy, którzy Twierdzą, że na poważne rynki (USA to bardzo poważny rynek) idą lepsze blachy, a do Polski, jako kraju o niewielkim znaczeniu, kierowany jest gorszy sort. Żaden producent tego nie potwierdzi, niemniej wielokrotnie spotkałem się z takim stwierdzeniem. Przypuszczam, że sporo może być w tym nastawienia pochodzącego z czasów komuny, że w Polsce wszystko jest siermiężne, dziadowskie i ogólnie kijowe, a zagraniczne zawsze lepsze. Tak czy owak wynika z tego, że blachy z USA mogą być lepsze od tych z polskiej dystrybucji, ale gorsze nie będą. Wg mnie będą takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sneyks, w sumie najważniejsze rzeczy napisał. Oprócz ogólnego, w miarę możliwości, sprawdzenia sprzedawcy jak przy każdym zakupie, to zorientowanie się czy osoba prywatna, czy handlarz... Jak zostało wyżej wspomniane u zwykłego użytkownika można poznać czy szanuje blaszki czy nie, jeżeli wystawia/wystawiał więcej. U handlarza nie ma szans. Jednak jeśli ktoś robi zdjęcie opierając blachy o beton, tynk domu/garażu, albo położone na żwirze, to już nie zbyt dobrze się zapowiada.

Pęknięcia, keyhole, etc. jak najbardziej... Ranty też, aczkolwiek przy wiekowych blachach może być różnie... Sam kupiłem parę blaszek, które miały drobne, stare nierówności na rantach... Cóż, zdarza się; ale jeżeli nic się z tym nie działo przez 20 lat, to nagle nie zacznie się dziać... Ale w każdym razie trzeba uważać.

Osobiście zachęcam do zakupu używek... sam mam blachy pochodzące z lat 70., 80., 90. i nie narzekam. A każdą kupiłem już w tym wieku jako używaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi.

Co sądzicie o Zildjian K custom dark crash 18'' nada się jeśli gram hardcore/punk ?

Chodzi mi o wytrzymałość. Wiem, że ogólnie używa się go w takich gatunkach i miałem okazje go usłyszeć - brzmi świetnie, tylko chciałbym aby posłużył mi więcej niż rok. Oczywiście nie zamierzam uderzać w niego z całej siły.

edit: chyba zdecyduje się jednak na te A customy.

Planuje kupić A custom thin crash 18, A custom medium crash 18 oraz A custom medium ride 20' tylko zastanawiam się czy medium crash 18 oraz thin crash 18 nie będą się zlewały za bardzo ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy medium crash 18 oraz thin crash 18 nie będą się zlewały za bardzo ze sobą

Dla Ciebie nie będą, ale dla postronnego słuchacza, który nie za bardzo wnika w takie szczegóły, prawdopodobnie nie będzie żadnej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy medium crash 18 oraz thin crash 18 nie będą się zlewały za bardzo ze sobą

Dla Ciebie nie będą, ale dla postronnego słuchacza, który nie za bardzo wnika w takie szczegóły, prawdopodobnie nie będzie żadnej różnicy.

 

hmm, zastanawiam się jak to połączyć,

czy tak jak pisałem wyżej, czy może zestawić a custom projection crash 18'' i a custom medium crash 18''

albo sabiany aax 18'' i a custom medium 18'' wtedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a custom projection crash 18'' i a custom medium crash 18''

Ta sama sytuacja - dla Ciebie co innego, dla publiczności to samo.

albo sabiany aax 18'' i a custom medium 18'' wtedy

To już prędzej, przynajmniej pod kątem kontrastu. Przy czym jeśli chcesz mieć blachy spójne brzmieniowo, ale jednak wyraźnie inne, to łatwiej to osiągniesz różnicując rozmiar np. 16" i 18" czy 18" i 19".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście gram na crashach 18 ( mniejsze niż 17 to dla mnie splashe :D ) i mam parę sabianów hhx różnica tylko w wadze a brzmieniowo się świetnie uzupełniają do szybszych akcentów celuję :) w lżejszy a do grania tzw ściany używam cięższego i to sie zazwyczaj fajnie sprawdza, ta para się trzyma dzielnie już ładnych parę lat i jakoś cieżko znaleźć mi lepsze rozwiązanie a próbowałem nie jednokrotnie znudzony zajebistością tego rozwiązania, jednak zwycięskiej pary nie da się zastąpić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...