Skocz do zawartości
michal4293

Brzmienie centrali tłuste jak Grycanki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam kasę do wydania na porządny naciąg docelowo do centralki 22x18. Ma być tłusto, będzie grana fuzja, metal, rock, d'n'b, elektronika. Co polecacie? Myślałem standardowo o Remo Powerstroke 3, ale jestem trochę zielony w temacie dobrych naciągów, więc proszę o pomoc mądrzejszych :) . Dziękuję z góry i z boku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem, ale Aquarian Super Kick wydaje się tłusty. Są chyba 3 wersje tego naciągu. kiedyś za to grałem na Evans EQ3 - 2warstwowy naciąg, wydaje mi się, że miał większego kopa niż Powersteroke3, przynajmniej na mojej stopie.

 

Poza tym te wszystkie naciągi typu Emad, Powerstroke3 Pro itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Aquariana Super Kicka, nie pamiętam w tym momencie czy I czy II i na mojej kiepskawej centralce 20x14 mam brzmienie całkiem znośne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Aquariana Super Kick 2 i Rezonator od frontu.

Przećwiczyłem kilka opcji i ta właśnie mi najlepiej wypadła. Też szukałem tłustego brzmienia.

Takie właśnie jest to zestawienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już zależy jakiego brzmienia oczekujesz.

Do tej pory miałem w środku mała poduszkę opartą lekko o przedni naciąg.

Kilka dni temu ją wyciągnąłem i brzmienie jest jeszcze bardziej mięsiste.

Do dobrze rezonujących tomów lepiej pasuje.

Na razie tak u mnie zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem większość naciągów na stopę, jako, że nigdy nie mogłem znaleźć niczego, co by mi odpowiadało w 100%.

 

Moim wyborem są:

 

- Remo Powerstroke 4 (CZTERY nie trzy) - mięsisty, niższy niż PS3, bardzo fajnie pracuje pod bijkiem, naprawdę sama przyjemność grać na tym naciągu. Można użyć i do klika, i do średnio wysokiego stroju. Dosyć uniwersalny.

- Aquarian Full Force 1 - naciąg o przeogromnych możliwościach, nieziemsko dużo dołu, mniej klika, ale za to bardziej dojrzałe, ciężkie brzmienie, przy nastrojonym nisko bębnie, jednocześnie można go naciągnąć do jazzu spokojnie.

 

Także to są moim zdaniem dwa najbardziej uniwersalne i zarazem najpełniej brzmiące naciągi, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej kontroli, ciepła brzmienia i dołu.

 

Moje tłumienie, to gąbka akustyczna ledwo dotykająca naciągów (około 65cm szeroka, 5cm wysoka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...