Skocz do zawartości
Matthew0703

Perkusja w domku ogrodowym ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedługo mam zamiar kupić perkusję ale mam pewien problem. Nie wiem gdzie ją trzymać. Mam do dyspozycji strych ale po przeczytaniu kilku postów dowiedziałem się że warunki panujące na strychu (wysoka temp. w lato) niekorzystnie wpłyną na zestaw perkusyjny więc strych odpada. Drugim pomysłem jest trzymanie perkusji w pokoju ale ze względu na niewielkie rozmiary nie miałbym gdzie spać. Moim ostatnim pomysłem jest wybudowanie małego domku (coś ala domek ogrodowy/altanka) wielkości pokoju np. 5x5m.

Wydaje mi się że po odpowiednim dociepleniu i wykończeniu pianką akustyczna pomieszczenie nadawałoby się do przetrzymywania perkusji. Byłbym wdzięczny gdybyście odpowiedzieli na mój post z góry dziękuję i przepraszam za marnowanie czasu :P ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie całkiem na pytanie, ale jaka masz tą perkusję? Jak duża? Swoją drogą taka altanka to fajny pomysł ale spory koszt, ale nie chce Cie demotywować. Dodałem ogolny komentarz ale koledzy z forum rozpiszą się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5x5 to sporo, spokojnie wystarczy, a jak masz zamiar trzymać tam tylko bębny, to nawet 2,5x2,5 styknie i powinieneś mieć wystarczającą ilość luzu dla siebie (o ile chodzi o wymiary wewnątrz). Koszty wbrew pozorom nie muszą być jakieś bardzo wysokie, jak nie masz dwóch lewych rąk do pracy, to sam sobie zbudujesz coś takiego i nie powinno wyjść szczególnie drogo.

 

Nie wiem jednak jak to się sprawdzi w kontekście tłumienia takiego pomieszczenia, ale są tutaj koledzy, którzy być może się wypowiedzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w altance trzeba jeszcze rozwiązać problem ogrzewania w miesiącach zimowych, a tego problemu chyba nie było by w przypadku adaptacji poddasza , gdzie podłączyć się można do domowego c.o..Jednakże ćwiczenie poza miejscem zamieszkania też ma zalety bo nie przeszkadzamy domownikom.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawą pomieszczenia, w którym będziesz przechowywał instrument jest w miarę stała temperatura (wahnięcia do 4 st) oraz odpowiednia wentylacja. Jeśli uzyskasz to w domku nic nie stoi na przeszkodzie abyś tam właśnie trzymał instrument.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze nie całkiem na pytanie, ale jaka masz tą perkusję? Jak duża? Swoją drogą taka altanka to fajny pomysł ale spory koszt, ale nie chce Cie demotywować. Dodałem ogolny komentarz ale koledzy z forum rozpiszą się.

 

Rozważam zakup Pearl Export Standard - Jet Black na początek [moja pierwsza perkusja] ;)

 

[ Dodano: 17-04-2017, 20:03 ]

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi ;) W taki razie zainwestuję w takowy domek 4x3m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zamiar tam grać w zimie?

 

Przelicz to wszystko, bo myśle, że tak z 10k zł może kosztować zrobienie takiego domku z jakimś ociepleniem i podstawowym tłumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że w zimę zestaw przeniosę do domu (pokoju) jakoś go uda mi się upchnąć natomiast lato i wiosnę [może i jasień] zestaw będzie przetrzymywany w domku.

Nie znam się bo nie jestem budowlańcem ale wydaje mi się że jeżeli zestaw w zimę będzie znajdować się w domu nie potrzeba zbytnio docieplać domku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Opiszę Ci moją sytuację trochę podobną do Twojej.Mam obok domu drugi domek z dwoma pomieszczeniami tj pokój i kuchnia. W pokoju zapragnąłem zrobić sobie pomieszczenie do grania. Wymalowałem, zawiesiłem na ścianach dywany dla wytłumienia ale różnice temperatur i wilgotność powietrza właśnie jesienią i wiosną były tak wysokie że nie odważyłem się wstawić tam moich garów.Dodam jeszcze że domek ten nie jest ogrzewany c.o Ostatecznie gary wstawiłem do pokoju i tam walcuję.Wg mojej opinii powinieneś przysposobić poddasze i po odpowiednim wykonaniu izolacji akustycznej i termicznej grać cały rok. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć Opiszę Ci moją sytuację trochę podobną do Twojej.Mam obok domu drugi domek z dwoma pomieszczeniami tj pokój i kuchnia. W pokoju zapragnąłem zrobić sobie pomieszczenie do grania. Wymalowałem, zawiesiłem na ścianach dywany dla wytłumienia ale różnice temperatur i wilgotność powietrza właśnie jesienią i wiosną były tak wysokie że nie odważyłem się wstawić tam moich garów.Dodam jeszcze że domek ten nie jest ogrzewany c.o Ostatecznie gary wstawiłem do pokoju i tam walcuję.Wg mojej opinii powinieneś przysposobić poddasze i po odpowiednim wykonaniu izolacji akustycznej i termicznej grać cały rok. Pozdrawiam

 

Poddasze byłoby bardzo fajnym pomysłem i prawdopodobnie tak zrobię ale musiałbym docieplić i doizolować dach gdyż jest on zbudowany z samej membrany, dachówek i desek więc amplitudy również tak są dosyć wysokie. Nie wiem za bardzo czym mógłbym go docieplić i doizolować. Wyczytałem że wełna mineralna/szklana jest dobrym izolatorem i pochłania dźwięk ale nie jestem pewien czy to wystarczy ;-;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dachówkę ceramiczną to już jest bardzo wielki plus, gdyż jest ona wiele lepszym izolatorem niż np blacha. Natomiast do izolowania ścian najlepiej chyba użyć tzw akupłyty czyli dobrze sprasowanej wełny mineralnej dostępnej w wielkościach 1000/500/50 mm. Ma ona dużo lepsze właściwości zarówno akustyczne jak i termoizolacyjne. Co do grubości to trzeba by skonsultować się z jakimś mądrym budowlańcem. Jeśli są na forum koledzy obeznani z tematem to prosimy o opinię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to zaczynając od dachu: folia paroizolacyjna, wełna min lub akupłyta o grubości 25 - 30 cm ,znowu folia , stelarz do płyt GK ,płyta GK , malowanie.To że masz blachę na dachu zmusza Cię do zastosowania grubszej izolacji dlatego napisałem 30 cm. Ale jak już pisałem przydały by się konsultacje z kimś z branży budowlanej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co pamiętam to zaczynając od dachu: folia paroizolacyjna, wełna min lub akupłyta o grubości 25 - 30 cm ,znowu folia , stelarz do płyt GK ,płyta GK , malowanie.To że masz blachę na dachu zmusza Cię do zastosowania grubszej izolacji dlatego napisałem 30 cm. Ale jak już pisałem przydały by się konsultacje z kimś z branży budowlanej.

 

Owszem, przydaje sie też wcześniejsze zagruntowanie płyt, zanim sie pomaluje farbą. A jak chodzi o wełnę, to jeśli nie musisz zaciskać pasa przy całości pracy, to dobrze jest wziąć wełnę mineralną skalną. Skalna działa podobnie jak wełna mineralna szklana pod względem termoizolacji ale lepiej wygłusza pomieszczenie niż szklana. No ale cena itp to zależy od producenta bo tego jest dużo.

 

[ Dodano: 19-04-2017, 13:06 ]

Nie martw się stereotypem. Od jakiegoś czasu robią taką wełnę która mniej pyli niz kiedyś. Nadal trzeba zastosować ochraniacze powietrza i podobne, bo pylenie nie jest jednak calkowicie wyeliminowane, a jak wiadomo bardzo szkodliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że chcesz zużyć stertę kasy na adaptację jakiegoś pomieszczenia. Proponuję, żebyś przemyślał temat znacznie poważniej niż pytając na forum perkusyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda na to, że chcesz zużyć stertę kasy na adaptację jakiegoś pomieszczenia. Proponuję, żebyś przemyślał temat znacznie poważniej niż pytając na forum perkusyjnym.

 

Wiem że wydam na to sporo kasy ale jeżeli nie doizoluję poddasza lub nie wybuduje domku (coś ala altanka/domek ogrodowy) to nie będę mieć miejsca na perkusję :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda na to, że chcesz zużyć stertę kasy na adaptację jakiegoś pomieszczenia. Proponuję, żebyś przemyślał temat znacznie poważniej niż pytając na forum perkusyjnym.

 

Wiem że wydam na to sporo kasy ale jeżeli nie doizoluję poddasza lub nie wybuduje domku (coś ala altanka/domek ogrodowy) to nie będę mieć miejsca na perkusję :/

 

Weż Ty zapytaj kumatego budowlańca , a nie sugeruj się "mądrościami" niektórych z tego forum . Fachowiec oceni lokum , podpowie czy warto inwestować w nie kasę , sporządzi kosztorys i jesteś wtedy mądry w istocie sprawy . Kwestie czysto muzyczne możesz konsultować z muzykami , ale budowlane pozostaw budowlańcom . howgh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda na to, że chcesz zużyć stertę kasy na adaptację jakiegoś pomieszczenia. Proponuję, żebyś przemyślał temat znacznie poważniej niż pytając na forum perkusyjnym.

 

Wiem że wydam na to sporo kasy ale jeżeli nie doizoluję poddasza lub nie wybuduje domku (coś ala altanka/domek ogrodowy) to nie będę mieć miejsca na perkusję :/

 

Weż Ty zapytaj kumatego budowlańca , a nie sugeruj się "mądrościami" niektórych z tego forum . Fachowiec oceni lokum , podpowie czy warto inwestować w nie kasę , sporządzi kosztorys i jesteś wtedy mądry w istocie sprawy . Kwestie czysto muzyczne możesz konsultować z muzykami , ale budowlane pozostaw budowlańcom . howgh

 

Masz rację nie opłaca się sugerować pojedynczymi opiniami. ^_^ Popytam znajomego który zna się na tym i podejmę właściwą decyzję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że budowlańcy znają się na izolacji akustycznej?

 

Przygotowanie pomieszczenia w domu, tak, żeby granie nie wkur*ło innych domowników to wyzwanie.

Poczytaj o room in room to chyba najbardziej skuteczne rozwiązanie w zasięgu portfela kowalskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budowlańcy mogą się nie znać aż tak, patrząc na znajomych mi budowlanców. Ale architekt powinien wiedziec dokladnie, lub jakis budowlaniec siedzący bardziej w temacie.

 

Ach te (nie obrazając nikogo, mowie o sytuacji) te słowa angielskie wplecione w polskie zdania, jakby nie mozna normlnie w j. polskim napisac. Np ,,pokój w pokoju'' lub ,,pomieszczenie w pomieszczeniu'', kilka liter więcej ale od razu wiadomo dla kazdego Kowalskiego o co chodzi :) ;). Jakby cos, prosze nie odpowiadac, ze każdy tak mowi, to tylko luźna uwaga. ;)

 

Pytając budowlańców, warto nie jednego pytac ale kilku ludzi i z kilku firm, bo podobno dużo nowości jest w tej dziedzinie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Budowlańcy mogą się nie znać aż tak, patrząc na znajomych mi budowlanców. Ale architekt powinien wiedziec dokladnie, lub jakis budowlaniec siedzący bardziej w temacie.

 

Ach te (nie obrazając nikogo, mowie o sytuacji) te słowa angielskie wplecione w polskie zdania, jakby nie mozna normlnie w j. polskim napisac. Np ,,pokój w pokoju'' lub ,,pomieszczenie w pomieszczeniu'', kilka liter więcej ale od razu wiadomo dla kazdego Kowalskiego o co chodzi :) ;). Jakby cos, prosze nie odpowiadac, ze każdy tak mowi, to tylko luźna uwaga. ;)

 

Pytając budowlańców, warto nie jednego pytac ale kilku ludzi i z kilku firm, bo podobno dużo nowości jest w tej dziedzinie. :)

 

Przepraszam, ale temat o który pyta kolega to żadne wyzwanie jeśli chodzi o technologę wykonania. Tu wszystko jest jasne. Jedyną kwestią to finanse. Nie buduje statku kosmicznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Budowlańcy mogą się nie znać aż tak, patrząc na znajomych mi budowlanców. Ale architekt powinien wiedziec dokladnie, lub jakis budowlaniec siedzący bardziej w temacie.

 

Ach te (nie obrazając nikogo, mowie o sytuacji) te słowa angielskie wplecione w polskie zdania, jakby nie mozna normlnie w j. polskim napisac. Np ,,pokój w pokoju'' lub ,,pomieszczenie w pomieszczeniu'', kilka liter więcej ale od razu wiadomo dla kazdego Kowalskiego o co chodzi :) ;). Jakby cos, prosze nie odpowiadac, ze każdy tak mowi, to tylko luźna uwaga. ;)

 

Pytając budowlańców, warto nie jednego pytac ale kilku ludzi i z kilku firm, bo podobno dużo nowości jest w tej dziedzinie. :)

 

Przepraszam, ale temat o który pyta kolega to żadne wyzwanie jeśli chodzi o technologę wykonania. Tu wszystko jest jasne. Jedyną kwestią to finanse. Nie buduje statku kosmicznego.

 

 

Racja, ale miałem na mysli to, że wielu budowlańcom to sie kojarzy z samym ociepleniem, poprzez ,,wełna to wełna, taka czy taka to bez roznicy'', najczęściej biorą wełnę szklaną''. Takie zdanie jest często spotykane. Jak chodzi o wełnę to jak wielu wie, wełna szklana jest podobna do skalnej ale mniej izoluje dźwięk niż skalna, i bardziej skupia się na izolacji termicznej. To jako uwaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście jednak moim zdaniem są to niuanse, izolacja termiczna to jedno a izolacja akustyczna to drugie. Na izolację termiczną użyć można czegokolwiek styropian lub wełna mineralna, akustyczna to inna spraw i tu nie budowlaniec jest potrzebny tylko specjalista lub praktyk akustyk. Wydaje mi sie, iż w przypadku problemu kolegi istotą jest utrzymanie przede wszystkim odpowiedniej wilgotności i temperatury, skoro kolega wybrał adaptację strychu to wygląda na to, iż wyciszenie to sprawa wtórna. Radą na to są panele akustyczne.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, oczywiście jednak moim zdaniem są to niuanse, izolacja termiczna to jedno a izolacja akustyczna to drugie. Na izolację termiczną użyć można czegokolwiek styropian lub wełna mineralna, akustyczna to inna spraw i tu nie budowlaniec jest potrzebny tylko specjalista lub praktyk akustyk. Wydaje mi sie, iż w przypadku problemu kolegi istotą jest utrzymanie przede wszystkim odpowiedniej wilgotności i temperatury, skoro kolega wybrał adaptację strychu to wygląda na to, iż wyciszenie to sprawa wtórna. Radą na to są panele akustyczne.

pozdrawiam

 

Izolację akustyczną i termiczną da się zgrać, tak jak napisałem. Słusznie zauważa się też że izolacja akustyczna pomieszczenia (od wewnątrz do zewnątrz), w porównaniu z wygłuszeniem pomieszczenia, to całkiem różne sprawy. Przy tym drugim owszem panele sa polecane, jednak chcąc polączyć te trzy sprawy (odpowiednia wilgotnosc, temperatura, warunki akustyczne i akustyczno-terenowe(sąsiedzi)), zaleca się stosowanie wszystkich trzech z podanych przykładów, w odpowiednim kontekscie. Ale my nie jestesmy specjalistami więc ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, zrozumiałem, że koledze chodzi o odizolowanie się od reszty domu akustycznie.

Jeżeli mowa o ociepleniu to pikuś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...