Skocz do zawartości
pawel199614d

Opóźnienie, karta dźwiękowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam niestety opóźnienie podczas korzystania z programów ez drummer, czy addictive drums mimo posiadania asio. Moje pytanie jest wiec czy możecie mi polecić jakąś kartę dźwiękową do 400, która by wyeliminowała opóźnienie i obsługiwała asio? Zależy mi na calkowitym pozbyciu się opóźnienie, lub ewentualnie obniżenia go do minimum (czy w granicach 400zl jest to mozliwe, a może da się to zrobić tanszym kosztem?). Na koniec jeszcze pytanie czy lepsza karta zewnetrzna, czy wewnętrzna?

 

Pozdrawiam i dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są wewnętrzne karty ma PCI/PCIe i to nawet te starsze mają niższe opóźnienia.

 

A jaki masz system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o VST to z moich doświadczeń powiem Ci, ze:

1 - szybki komputer to podstawa

2 - karta - najlepsza wewnętrzna - najniższe opóźnienia (no chyba, że kupisz kartę na złącze Thunderbolt - ale cena...)

3 - trochę zależy od systemu - mi na OSX lepiej działało niż na Windows, ale na wewnętrznej karcie - na zewnętrznej było już podobnie, a na niektórych nawet odwrotnie

4 - wybór karty zależy od tego gdzie i jak chcesz grać

 

Ja przerabiałem kilka rozwiązań. Aktualnie korzystam z Behringer FCA1616. Działa na USB i Firewire. Nawet lepiej na USB. Mam Lexicon Alpha, tam było gorzej z opóźnieniami. Najlepiej działała mi ESI Juli@ na stacjonarnym. Ale potrzebuje mobilności - więc przeszedłem na zewnętrzną. Tą ESI mam nawet na zbyciu - leży i się kurzy :) Jak jesteś zainteresowany to możemy się dogadać (cena na pewno poniżej zakładanego budżetu). To jest dokładnie taka jak pod adresem

 

http://www.esi-audio.com/products/julia/

 

Pod OSX schodziłem na niej do opóźnień poniżej 2ms/2ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...