Skocz do zawartości
rafaelllo

Pearl sensitone czy Tama SLP maple power

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Który bardziej uniwersalny i według was całokształt wypada lepiej?

 

Tama jest ~200zł droższy (używka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi bardziej odpowiada sensitone (elitte, tak?), maple slp wcale mi bebechow nie ukrecil, mimo ze mam mniejszego brata z tej serii (stalowy 13x7). ogolnie, klonowy slp wydaje mi sie taki... jakis sredniawy - ale moze to juz moje przyzwyczajenie do klonowego mmx-a - cienszy korpus, ladniej moim zdaniem wybrzmiewa.

pozdr.

J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maple slp

Ale mówisz o Classic Maple, G Maple, Studio Maple czy Power Maple? Jest ich tyle, że warto mówić precyzyjnie, bo łatwo o nieporozumienie.

Podobnie z Sensitone - są różne i z różnych materiałów. Wystarczy zerknąć tu:

https://drumcenter.pl/pol_m_Werble_pearl_sensitone-404.html

Sensitonów jak mrówków ;)

To może doprecyzujmy, co jest przedmiotem porównania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o:

 

Tama SLP Power maple

http://drumshop.pl/3724-tama-werbel-klonowy-slp-power-maple-14-x65-.html

 

vs

 

Pearl sensitone elite (14x65)

np. ten http://drumshop.pl/5116-pearl-werbel-stalowy-sensitone-elite-steel-14x65-komis.html

 

Nie chce przeginać pały, nie obrażę się jak mi nikt nie odpowie:), ale jeszcze zapytam jak do tych dwóch ma się Pearl ultracast - czy np. poczekać jeszcze miesiąc dwa i dozbierać 600zł i kupić ultracast za 1600zł? Czy zjada bardzo to dwa werble? :)

 

Ceny z tego co mi się udało ustalić na te 3 werble to"

Sensitone ELite ~800zł

Tama SLP Maple power ~1000zł

Ultracast ~1600zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tama Power Maple to werbel do mocnego grania i tam wypada dobrze. Jest również wzorowo wykonany. Ale czy on jest uniwersalny? Raczej tak sobie.

Przytoczony Sensitone Elite to bardzo dobry werbel i myślę, że w kategorii uniwersalności bije Tamę. Przy czym tu drewno, a tu metal - inny charakter brzmienia.

Pearl Ultracast - imho nie jest wart swojej ceny. To jest jeden z tych werbli, co miały rzucać na kolana i być warte każdej sumy, ale wyszło podobnie jak z Citroenem C5, który miał zawstydzić Niemców bezawaryjnością. Coś się nie udało...

Z tych trzech to brałbym stalowego Pearla.

Ale jak szukasz uniwersalności, to rozważ werble mosiężne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pearl Ultracast - imho nie jest wart swojej ceny
Rozumiem że miałeś okazję pograć na tym werblu dłużej niż tydzień. No widzisz a ja mam i to jest jeden z najlepszych werblil jakie miałem kiedykolwiek (a troszkę ich było). Jest wart tej ceny, werbel jest bardzo czuły, świetnie brzmi grany rim shotem z założonym dwuwarstwowym naciągiem, mam go kilka lat, gram na nim w różnych warunkach i jestem megazadowolony.

Ostatnio używam też werbla Pearl Masters Complete MCT. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No widzisz a ja mam i to jest jeden z najlepszych werblil jakie miałem kiedykolwiek (a troszkę ich było). Jest wart tej ceny, werbel jest bardzo czuły, świetnie brzmi grany rim shotem z założonym dwuwarstwowym naciągiem, mam go kilka lat, gram na nim w różnych warunkach i jestem megazadowolony.

No i ok. Szanuję Twoje zdanie pozostając przy swoim. Nudno by było, gdyby wszyscy lubili to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko niefajnie jest jak ktoś pisze takie ,,obiegowe opinie", na pytanie też nie odpowiedziałeś. Znam lub miałem do czynienia z wieloma instrumentami z półki pro różnych firm i jedne mi się podobają inne nie. Ale nie napiszę, że np: Yamaha Maple Absolute jest nie warta swojej ceny tylko dlatego że nie zrobiła na mnie wrażenia. Tak dla ścisłości Ultra nigdy wizualnie mi się nie podobał, nie lubię ani czarnego hardware, ani tube lugs ani matowego wykończenia. Nie brałem pod uwagę kupna tego werbla.Dopóki przypadkiem do mnie nie trafił. Po za tym skądś się bierze cena takich werbli. Ten sam korpus jest w modelach Philharmonic, Tico Torres FFS, a w obecnie produkowanych w jednym z modeli Hybrid Exotic. 1600 złotych to raczej niedużo za werbel, który kosztował prawie 3000. Ale oczywiście każdy ma swoje zdanie w takich kwestiach, tylko fajnie jak jest obiektywne i poparte empirycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wypowiem się tak: Mam porównanie i z sensitone elite jak i power maple i pomijając kwestie że jeden to drewno a drugi stal bardziej do gustu przypadł mi power maple.

Mimo grubego korpusu z dobrym naciągiem i odpowiednim strojem gada przepięknie,pięknie się odzywa,czuły na każde ghosty.

Używam go w muzyce jazzowej,funkowej i klasycznym rocku. Nie mam zdania jeśli chodzi o muzykę metalową ale tam gdzie ja go używam sprawdza się znakomicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maple slp

Ale mówisz o Classic Maple, G Maple, Studio Maple czy Power Maple? Jest ich tyle, że warto mówić precyzyjnie, bo łatwo o nieporozumienie.

Podobnie z Sensitone - są różne i z różnych materiałów. Wystarczy zerknąć tu:

https://drumcenter.pl/pol_m_Werble_pearl_sensitone-404.html

Sensitonów jak mrówków ;)

To może doprecyzujmy, co jest przedmiotem porównania?

hej Adam :)

gralem na power maple (wg mnie niezbyt czuly piano tak sobie wychodzi). g maple tez mnie nie zachwycil jakos. korpusy chyba za grube jak dla mnie. do mocnych strzalow ok ale nie zawsze trzeba loic.

a propos sensitonow... hmm... nie mialem pojecia ze nowa seria zawiera drewniane :)

chodzilo mi o metalowe - stal, aluminium lub mosiadz.

pozdr.

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a propos sensitonow... hmm... nie mialem pojecia ze nowa seria zawiera drewniane

W serii Sensitone Premium są 14x5 i 14x6,5 maple i 15x5 mahoń afrykański. Werble z serii Masters Complete są bardzo podobne do Sensitone Premium Maple - ten sam korpus, inne lugi, napinacz i śruby.

c20966a02fda2c74m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno miałem Sensitone ze stali nierdzewnej. Świetny werbel. Grał pięknie bez żadnego tłumienia. Bardzo uniwersalny instrument. Jedyne zastrzeżenie jakie mam to stosunkowo szybko się rozstrajał, ale łatwo się też stroił.

Osobiście mogę go polecić z czystym sercem.

Nie mam porównania do Power Maple, ale właśnie się nad nim zastanawiam.

 

rafaelllo, jeśli się nie zdecydujesz na Tame, czy możesz mi podrzucić na nią namiar?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seeal, zarezerwowałem sobie tego powera, będę go miał pocżątkiem czerwca.

 

Zdecydowałem się na Tamę !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...