Skocz do zawartości
Dameis

Pearl Eliminator Redline - Problem z Lewym Pedałem

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Mam problem w nowej stopce z lewym pedałem, mianowicie dużo szybciej się zatrzymuje, tak jak by go coś lekko hamowało.

 

Uprzedzam pytania: naciągnięcie sprężyny, krzywki, wychylenie bijaka, rodzaj bijaków itp.

 

Zdaję sobie sprawę, że nie ma możliwości ze względów czysto fizycznych zrównać do siebie oba pedały ze względu na przekładnię, ale różnica jest naprawdę znacząca bazując na moim doświadczeniu z twinami - największa jaką widziałem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś może luzy na wałku?

Jedną ręką blokujesz krzywkę i tym samym wałek a drugą próbujesz ruszać bijakiem. U mnie ten bijak lata na 2-3cm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego jeszcze kąt pod jakim są ustawione pedały względem siebie. Ustaw je w pozycji równoległej i wtedy sprawdź jak się zachowuje stopka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo dzieje się nawet po odłączeniu drugiej stopy i wałka ;[ Więc problem musi być w samej sprężynie/łożysku lewego bijaka. Stopka nowa ma dwa tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się rozwiązać problem, dlatego napiszę bo może komuś się przyda na przyszłość.

 

Trzeba było zdjąć sprężyny, zdjąć mocowanie sprężyny na górze (tam gdzie się reguluje kąt bijaka) przy wałku. Pod tym jest pierścień z dwoma imbusami. Należało ten element odkręcić i na nowo luźno przykręcić lekko dotykając łożysk. Problem był w tym, że ten pierścień fabrycznie za bardzo był przyciśnięty do łożyska i dlatego hamował cały napęd ;-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...