Skocz do zawartości
Maciejewski

Alesis Nitro Kit technikalia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do kupna zestawu alesis nitro kit, gdyż wkręciłem się w granie na perkusji :D i tutaj pojawiają się moje wątpliwości. Otóż na internecie nie ma za dużo filmów instruktażowych o podłączeniu tego do czegokolwiek. Czy to wydaje dźwięk samo z siebie? Wiem, że można po prostu podłączyć słuchawki do modułu i będzie banglać. Ale co z nagrywaniem tego na komputer lub zrobieniem covera jakiejś piosenki? jak mógłbym jednocześnie słyszeć gitarę oraz swoją grę? :D

Widziałem jak ktoś podłącza do komputera przez MIDI USB ale znowu ktoś pisze że kiepska jakość albo przez splittera które rozdziela te jacki żeby podłączyć słuchawki oraz jednocześnie do komputera do wejścia na mikrofon? Mało się na tym znam i dopiero się czuje z góry dziekuję za każdą pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz czegoś słuchać to wpinazs mix in (czyli mały jack np. od telefonu i mozesz grac swoja muzyke).

 

Jak chcesz nagrywac covera - wyjscie Output do wyjscia liniowego IN lub mikrofonowego do PC i tam nagrywac programem np. Audicity. Troche ustawień Cię czeka...

 

Chcesz nowy kupić sprzęt czy używany? I jaki budżet? Tylko ten model rozpatrujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tej perki (noszę się z zamiarem kupna dopiero, i zastanawiam się, którą itp :) ). Ale wiem co nieco o nagrywaniu. 

Ta perkusja ( a myślę, że wiele innych też) ma o wiele większe możliwości nagrywania. Właściwie profesjonalne.

Masz w niej wyjście USB, którym wysyłane są komendy MIDI. A to możesz wykorzystać tak:

 

Podłączasz perkusję do wejścia USB w komputerze, instalujesz na komputerze dowolny program typu DAW (Cubase, Ableton Live, lub o wiele tańszy, a rewelacyjny Reaper), instalujesz jakąś dobrą wtyczkę VSTi z perkusją (EZDrummer, Addictive Drums, Superior drummer). Tworzysz w programie DAW ścieżkę MIDI, podpinasz pod nią którąś z podanych wtyczek VSTi, ustawiasz na wejście z perkusji. Od tej chwili perkusją elektroniczną (Alesisem) sterujesz wtyczkę na komputerze. Możesz ustawiać dowolne brzmienia z wtyczki (Superior Drumer ma najwięcej brzmień), i nagrywasz. Dodatkowo jak odpowiednio poustawiasz kanały, to możesz mieć każdy element perkusji nagrany na osobnej ścieżce, i później je miksować stosownie do potrzeb. Brzmi to bardzo zagmatwanie, ale na prawdę jest dziecinnie proste.

Dodatkowo, jeśli wyprowadzisz dźwięk z komputera na jakieś zewnętrzne nagłośnienie (chociażby głośniki komputerowe), to będziesz mógł grać brzmieniami z komputera, zamiast z perkusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...