Skocz do zawartości
tutajrobek

Wybór talerzy do 1500pln

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Chciałbym zakupić zestaw talerzy do 1500 pln.

Koniecznie maja to być talerze nowe a to z kilku powodów:

- nie jestem w stanie (ze swoimi umiejętnościami) ocenić czy kupię dobry używany sprzęt

- moja perkusja jest raczej średniego segmentu (ludwig breakbeats)

- mam słaby harware mapex tornado seria s dlatego talerze powinny być raczej lekkie

- chce mieć gwarancje na talerze

 

szukam talerzy które będą miały w miarę czysta charakterystykę i nie będą zbyt wymagające jeżeli chodzi o sile uderzenia i już przy w miarę lekkim graniu będą odzwierciedlać pełne brzmienie.

 

Po przeczytaniu kilku testów, wpisów na forum skłaniam sie ku :

- pst5 universal set

- Sabian b8x

- Istanbul Mehmet Samatya

- Meinl MCS

 

Patrząc na Powyższy zestaw oraz parametry to na papierze istambul jest najbardziej atrakcyjny.

Natomiast kosztowo najlepiej wypada meinl.

Który zestaw można polecić do Ludwiga ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważ jeszcze Amedię Classic:

 

http://allegro.pl/amedia-classic-set-splash-8-talerze-perkusyjne-i6737334144.html

 

Cena dobra, a masz dodatkowo splasha . Twoje kryteria co do brzmienia na pewno zostaną spełnione. Jedyny minus, to fakt, ze z turecką manufakturą różnie bywa. Zdarzają się słabsze egzemplarze.

 

P. PST5, S. B8, M MCS mają dość mizerne walory dźwiękowe, wymagają raczej mocniejszego potraktowania pałką, żeby zabrzmiały sensownie. Za to na pewno są trwałe.

 

A używanych blach nie ma co się bać. Za około 1500 zł da się sklecić pro set.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...