Skocz do zawartości
tyao

Perkusja elektroniczna, którą wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcę kupić elektroniczną perkusję do grania w mieszkaniu (dlatego wchodzi w grę tylko elektryk). Nie oczekuję cudów, jednak nie lubię kupować pierwszego lepszego. Mam budżet międzxy 1,5, a 2 tysiące z naciskiem na 1,5. W tej cenie mam do wyboru:

 

1. Używana Yamaha DTXplorer

2. Nowy Behringer XD8USB

3. Używany ROLAND TD-1K

 

Dodam, że chcę dopiero zacząć przygodę z perkusją.

 

Z góry dzięki za odp i oczywiście KONSTRUKTYWNE komentarze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przerabiałem temat w takim samym budżecie, pozycje 1 i 3 ogrywałem w sklepie. Zobacz jakie masz nienaturalne pedały w tym rolandzie, dtx też zabawka.

 

ja kupiłem używany Dig drum z modułem rolanda TD-4 i w cenie do 2k zmieścisz się, masz pady siateczkowe. generalnie dig drum + moduł, moja poszła za niecałe 2000

 

Przykład:

 

https://www.olx.pl/oferta/perkusja-elektroniczna-dig-drum-roland-CID751-IDkiUgV.html#53a16a93fe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupic używane jak liczy się budżet,

Może być digdrum (tylko koniecznie na normalnej ramie, w sensie nie tej cienkiej z castoramy) albo Roland td3, td4 albo cos z alesisa dm5 z siateczkami, dm8 itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za odświeżenie,

 

Do tej pory nie kupiłem ze względu na brak czasu, więc temat dalej aktualny. Chodzi o konkretnie te 3 modele, bo mam do nich dostęp. Coś z tego się wyróżnia na tle pozostałych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będziesz miał o wiele mniejszą ergonomię gry, a później w ewentualnej odsprzedaży problem albo spore straty finansowe... ;-)

Jeżeli zależy Ci na nowym i masz dostęp do tych 3 - możesz je ograć w sklepie. Ale to jak porównywać komfort jazdy między nowym oplem adamem, a kilkuletnim audi a4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...