Skocz do zawartości
tyao

Perkusja elektroniczna, którą wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

tyao   

Witam,

Chcę kupić elektroniczną perkusję do grania w mieszkaniu (dlatego wchodzi w grę tylko elektryk). Nie oczekuję cudów, jednak nie lubię kupować pierwszego lepszego. Mam budżet międzxy 1,5, a 2 tysiące z naciskiem na 1,5. W tej cenie mam do wyboru:

1. Używana Yamaha DTXplorer

2. Nowy Behringer XD8USB

3. Używany ROLAND TD-1K

Dodam, że chcę dopiero zacząć przygodę z perkusją.

Z góry dzięki za odp i oczywiście KONSTRUKTYWNE komentarze :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
FLIPSU   

Kiedyś przerabiałem temat w takim samym budżecie, pozycje 1 i 3 ogrywałem w sklepie. Zobacz jakie masz nienaturalne pedały w tym rolandzie, dtx też zabawka.

ja kupiłem używany Dig drum z modułem rolanda TD-4 i w cenie do 2k zmieścisz się, masz pady siateczkowe. generalnie dig drum + moduł, moja poszła za niecałe 2000

Przykład:

https://www.olx.pl/oferta/perkusja-elektroniczna-dig-drum-roland-CID751-IDkiUgV.html#53a16a93fe

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
xanjarek   

Lepiej kupic używane jak liczy się budżet,

Może być digdrum (tylko koniecznie na normalnej ramie, w sensie nie tej cienkiej z castoramy) albo Roland td3, td4 albo cos z alesisa dm5 z siateczkami, dm8 itp

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tyao   

Sorry za odświeżenie,

Do tej pory nie kupiłem ze względu na brak czasu, więc temat dalej aktualny. Chodzi o konkretnie te 3 modele, bo mam do nich dostęp. Coś z tego się wyróżnia na tle pozostałych?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
xanjarek   

będziesz miał o wiele mniejszą ergonomię gry, a później w ewentualnej odsprzedaży problem albo spore straty finansowe... ;-)

Jeżeli zależy Ci na nowym i masz dostęp do tych 3 - możesz je ograć w sklepie. Ale to jak porównywać komfort jazdy między nowym oplem adamem, a kilkuletnim audi a4.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta