Skocz do zawartości
michal4293

Zestaw mikrofonów pod cały band

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuję fajnego seta mikro do perkusji, ale najlepiej, żeby niektóre mikro mogły służyć innym instrumentom. Nie wiem właśnie, czy jest to w ogóle możliwe, tzn myślałem np, żeby mikro od stopy nadawał się również do basu, mikro od tomów/werbla do gitar a mikro zbierające blachy mogły też chwytać wokal.

Możliwe to jest? A jeśli tak to jak to zrobić ić ić ić ? I czym?

Oczywiście nie mamy na myśli mikro USB czy bezprzewodówek. Fantom pewnie przyda się pod stopkę, ale wolałbym żeby wymagające dodatkowego wzmocnienia były max 2.

Dzięki za informejszyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie tak zrobić. Do basu i stopy możesz sobie wziąć Shure beta 52a, lub inny tego typu np. Akg d112. Do tomów, werbla i gitar nada sie najbardziej uniwersalny mikrofon instrumentalny czyli Sm 57. Jeżeli chodzi o mikrofony dobrze brzmiące na overheadach, którymi mozna tez fajnie zebrać wokal, to polecam Oktava mk-012, wez parę dwóch mikrofonów. Piękne brzmienie.

Jeżeli chodzi o zasilanie fantomowe, to przyda sie na overheady, bo tam sa pojemnosciowki, a nie na stopę. Stopa i tomy to zwykle dynamiki, nie wymagają zasilania fantomowego.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziomek o bardziej konkretną odpowiedź to mogłem tylko Mikołaja poprosić. Szkoda że to nie sfd bo Sogacza byś dostał od razu, ale piszę z telefonu i jak wejdę na kompa to może się okaże że jakieś profity w podziękowaniu dam radę Ci załatwić :)

Pozdroooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...