Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Jakim sposobem przejść na wyższe tempa w grze rękoma?

 

Wiadomo, że powyżej jakiegoś tempa (powiedzmy dla jednych 130bpm dla drugich 200bpm, mniejsza z tym) Musimy zmienić technikę gdyż nie wyrobimy grając całymi nadgarstkami, musimy przejść na inny sposób. Pytanie jaki? Jak go rozwinąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, a może to złudzenie, ze w szybkich tempach bębniarze nie grają z całych nadgarstków a jakby z palców. Ta technika ma jakąś nazwę?

Czy wszystko co chce zagrać w dowolnym tempie można zagrać z całych nadgarstków?

A techniki typu push pull itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to znaczy grać z "całych" nadgarstków. Generalnie cały czas się gra zarówno palcami jak i nadgarstkami, ale wiadomo, że jak grasz w jakimś 250bpm, to nie będziesz machał w pełnym zakresie ruchu nadgarstka, przeważnie im gra się szybciej, tym skraca się drogę pałki.

 

Nie wiem jak szybko grasz, ale biorąc podane w poście przykłady, to jeśli nie wchodzisz ponad 130bpm, to nie masz się raczej co łapać za jakieś granie typowo z palców, push-pull i inne tego typu rzeczy, to są dodatkowe narzędzia, a główne metody, na których powinno się bazować to imo Moeller, Gladstone itp, najlepiej (wg mnie) w chwycie amerykańskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej @drumm3r

 

To o co pytasz to technika grania palcami, czyli po prostu finger technique. W poniższym wideo masz więcej informacji na ten temat (jeszcze trochę tekstu będzie pod miniaturką):

 

 

Oczywiście - możesz poszukać innych wideo, które pokazują jak ćwiczyć tę technikę - można ćwiczyć np. każdy palec z osobna. Poszukaj sam - warto. Ta technika zwiększa szybkość gry i redukuje zmęczenie.

 

Tutaj masz z kolei perkusistę, który potrafi grać baaaardzo szybko przez długi czas - spójrz sam:
 

 

 

Wśród jego filmów znajdziesz wytłumaczenie stosowanej przez niego techniki. Gdybym grał super szybkie rzeczy to na poważnie zainteresowałbym się opanowaniem jej.

 

Jeśli nie potrzebujesz tak ekstremalnych prędkości to skupiłbym się na Twoim miejscu na nauki techniki gry palcami.

A tak po prawdzie to żeby szybko grać włącza się do swojej gry różne partie mięśni - grasz i z rąk, i z nadgarstków, i z palców - tym sposobem zyskujesz i szybkość, i moc. :)

 

Pozdrawiam

Mateusz

https://www.youtube.com/c/MateuszGawronOfficial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...