Skocz do zawartości
key2001

Problem z werblem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moim werblem ponieważ po uderzeniu strasznie długo brzeczą w nim sprężyny, myslałem że to wina sprężyn bo miałem je od nowości, więc kupiłem nowe sprężyny Pearla ale problem nie ustał wręcz przeciwnie mam wrażenie że te sprężyny brzęczą jeszcze bardziej. Probowałem zmieniac napięcie sprężyn jak i membrany rezonującej ale to nic nie dawało. Zauważyłem że gdy docisne lekko sprężyny  przy tych metalowych końcówkach to wtedy brzęczenie ustaje i werbel brzmi naprawdę fajnie. Myślicie że to może być wina nie przystających sprężyn? Na moje oko to one przystają ale mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podeślij zdjęcie z góry  z zamocowaną sprężyną tak aby było widać oba końce sprężyny  oraz sposobem montażu sprężyny na maszynce i napinaczu. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj innego werbla :D

 

zdjęcia które zamieściłeś wskazuja na to że werbel nie jest nawet ze średniej pólki - w takim wypadku brzmienie to czysta loteria... Masz dwa wyjścia męczyc się z tym co masz, albo kupic coś lepszego... tak mi się wydaje...

 

Ale moge sie mylić... btw co to za werbel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.

Mam pytanie, naszło mnie żeby spróbować pograć na werblu, tylko to mam z zestawu;)

Nie miał naciągu więc kupiłem tani nowy, sprężyny były, dokupiłem statyw pałki i oczywiście kiepski to instrument ale można poćwiczyć . Werbel ma niestety kiepską maszynkę, nie trzyma napięcia sprężyn, teraz pytanie, biorąc pod uwagę ze to bardzo marny werbel czy zamiast kupować nową maszynkę można zmontować drugi naciąg, jakiś tani za dychacza widziałem. Nie chce po prostu inwestować pieniędzy w ten werbel bo jest kiepski, jak by mnie wzięło kupił bym dopiero coś lepszego.

Rozsądny to pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@key2001 Jeśli możesz to zdejmij dolny naciąg i zrób fotki przykładając aparat do dolnej krawędzi. Podczas robienia zdjęć powinieneś zauważyć charakterystyczne wycięcie w korpusie po obu przeciwległych stronach. Jak zrobisz fotki to daj znać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...