Jump to content
key2001

Problem z werblem

Recommended Posts

Mam problem z moim werblem ponieważ po uderzeniu strasznie długo brzeczą w nim sprężyny, myslałem że to wina sprężyn bo miałem je od nowości, więc kupiłem nowe sprężyny Pearla ale problem nie ustał wręcz przeciwnie mam wrażenie że te sprężyny brzęczą jeszcze bardziej. Probowałem zmieniac napięcie sprężyn jak i membrany rezonującej ale to nic nie dawało. Zauważyłem że gdy docisne lekko sprężyny  przy tych metalowych końcówkach to wtedy brzęczenie ustaje i werbel brzmi naprawdę fajnie. Myślicie że to może być wina nie przystających sprężyn? Na moje oko to one przystają ale mogę się mylić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podeślij zdjęcie z góry  z zamocowaną sprężyną tak aby było widać oba końce sprężyny  oraz sposobem montażu sprężyny na maszynce i napinaczu. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szukaj innego werbla :D

 

zdjęcia które zamieściłeś wskazuja na to że werbel nie jest nawet ze średniej pólki - w takim wypadku brzmienie to czysta loteria... Masz dwa wyjścia męczyc się z tym co masz, albo kupic coś lepszego... tak mi się wydaje...

 

Ale moge sie mylić... btw co to za werbel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam forumowiczów.

Mam pytanie, naszło mnie żeby spróbować pograć na werblu, tylko to mam z zestawu;)

Nie miał naciągu więc kupiłem tani nowy, sprężyny były, dokupiłem statyw pałki i oczywiście kiepski to instrument ale można poćwiczyć . Werbel ma niestety kiepską maszynkę, nie trzyma napięcia sprężyn, teraz pytanie, biorąc pod uwagę ze to bardzo marny werbel czy zamiast kupować nową maszynkę można zmontować drugi naciąg, jakiś tani za dychacza widziałem. Nie chce po prostu inwestować pieniędzy w ten werbel bo jest kiepski, jak by mnie wzięło kupił bym dopiero coś lepszego.

Rozsądny to pomysł?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@key2001 Jeśli możesz to zdejmij dolny naciąg i zrób fotki przykładając aparat do dolnej krawędzi. Podczas robienia zdjęć powinieneś zauważyć charakterystyczne wycięcie w korpusie po obu przeciwległych stronach. Jak zrobisz fotki to daj znać. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...