Skocz do zawartości
kyniu

Roland TD11K vs. Alesis Crimson Kit vs. BLACK HAWK HXD III

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Userów

Temat wałkowany pewnie milion razy, ale zapytam, bo kilka postów które znalazłem jest "starych"a co chwilę coś sie zmienia ...

 

Szukam zestawu do grania w domu, czasami mała salka

Padło na perkę elektroniczną z wielu względów (m.in. możliwość ćwiczenia w nocy - w słuchawkach)

 

Pytanie: który z ww zestawów polecacie dla początkującego perkusisty (proszę o krótkie uzasadnienie, bo posty bierz w ciemno to czy to są dla mnie mało obiektywne)

Ceny są różne, na dzień dzisiejszy biorąc pod uwagę promocje:

Roland TD11K  3999,-

Alesis Crimson Mesh Kit  3199,-  (promocja z 3999,-  bo wchodzi za niedługo Crimson II)

Black Hawk HXD III ( z dodatkowym Crash'em) - 2560,-

 

Nie szukam oszczędności - ale czasami nie warto przepłacać ...

Do Rolanada i Alesisa trzeba jeszcze dokupić pedał stopy, BH podobno ma w zestawie ...

Z tego co tu czytałem, to widzę dużo zwolenników Rolanda. Na TD11KV mnie nie stać,  dlatego pytam o w/w

Najbardziej do gustu przypadł mi Crimson (cały na siatce), ale perka ma grać, a nie wyglądać ...

 

Z góry dziękuję za pomoc 

kyniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj temat o DigDrum na forum. Zje i wysra na śniadanie wszystkie trzy propozycje razem wzięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż sam nie posiadam i nie planuję kupować zestawu Dig Drum, to jestem wielkim fanem pana Kazimierza i bardzo kibicuję jego firmie. W końcu, mamy czym się chwalić w temacie sprzętu muzycznego (Czarcie Kopyto,  Mayones, Laboga - można wymieniać). Ale twierdzenie, że Dig Drum jest lepszy od trzech wymienionych firm, to jakby powiedzieć, że Trabant jest lepszy od Bugatti Veyrona. Tyle w temacie porównań i srania.

 

Sam mam Rolanda, ale z Twoich propozycji, kyniu, wziąłbym Alesisa. Gumowe pady w Rolandzie mimo, że dwustrefowe, są mało komfortowe do grania. Do tego jest najdroższy. Za różnicę w cenie możesz kupić porządną stopę, albo nawet twina. BH ma, z tego co znalazłem jednostrefowe pady tomów. Poszukaj, czy w obręczach Alesisa, można ustawić brzmienie np. splasha albo cow bella, bo to bardzo rozbudowuje zestaw i eliminuje potrzebę wydawania kasy na dodatkowe pady. Do tego posiada opcję tłumienia padów talerzowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu Kaper trochę strzeliłeś sobie w stopę, bo:

 

Cytuj

Chociaż sam nie posiadam i nie planuję kupować zestawu Dig Drum

 

Cytuj

Ale twierdzenie, że Dig Drum jest lepszy od trzech wymienionych firm, to jakby powiedzieć, że Trabant jest lepszy od Bugatti Veyrona. Tyle w temacie porównań i srania.

 

Czyli klasyczne "nie znam, ale się wypowiem, nie znam - 2/10. Chyba, że miałeś styczność przez dłuższy czas z DD to zwracam honor. :)

Tak się składa, że ja z tą marką mam do czynienia od czterech lat i mam już trzeci zestaw od pana Kazimierza, obserwuję na bieżąco zmiany i jego ewolucję, jestem testerem i wiem co się dzieje na zapleczu pana Kazia :P Opukiwałem również zestawy wymienione wyżej i to jest naprawdę przepaść jak chodzi o komfort gry, przecież to nie ulega nawet dyskusji. Wystarczy spojrzeć na materiał z jakiego wykonane są pady, o wyglądzie nawet nie wspominam bo to kolejna przepaść. Trzy strefowy ride, dwustrefowe tomy i blachy z wyciszaniem to naprawdę zajebista zaleta.

 

Generalnie: dobry moduł + customowy DigDrum (ewentualnie ściąganie Jobeky z Anglii, ale z racji, że wspieram rodzimy rynek, tak więc głos pada na DD) i jesteś gość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, MVA napisał:

No i tu Kaper trochę strzeliłeś sobie w stopę

 

Nie ma tu mowy o strzale w stopę, bo jako tester, jesteś absolutnie nieobiektywny. Wiadomo, że będziesz zachwalał produkt, bo masz z tego korzyści. Więc w zasadzie, to Ty sobie strzeliłeś.

Decyzja i tak należy do kynia, bo to on będzie grał. A czy wybierze znaną na całym świecie sprawdzoną markę, czy lokalnego wytwórcę, to już jego sprawa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierz lub nie, lecz nie mam z tego żadnych korzyści, oprócz satysfakcji, że pan Kazimierz darzy mnie zaufaniem. :)  

Lokalny wytwórca nie jest w żaden sposób niższy w hierarchii od sprawdzonej światowej marki, jeśli widzę kilkaset (i ciągle wincyj) pochlebnych opinii. Proste jak konstrukcja cepa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie uwagi pozytywne i negatywne...

2 minuty temu, MVA napisał:

Wierz lub nie, lecz nie mam z tego żadnych korzyści, oprócz satysfakcji, że pan Kazimierz darzy mnie zaufaniem. :)  

Tak jest naprawdę i ciesze się z faktu że poprzez swoje produkty zjednałem sobie wielu przyjaciół. To wartość dodana o duzym ładunku pozytywnym dla mnie.Z nikim się nie wykłócam i Was też proszę aby nie udowadniać sobie na siłe swoich racji do wiecie do czego to doprowadza.I tak jako naród jesteśmy ze sobą dostatecznie skłóceni, a ciesza się z tego nasi wrogowie.Uważam temat z zamknięty a kolega KYNIU jak zechce to mnie znajdzie, a jak nie to ma tyle produktów do wyboru że na pewno coś fajnego upoluje..pozdrawiam KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i można było napisać tak od razu, jak pan Kazimierz, a nie wychodzić z prostackimi tekstami o odchodach, jak MVA, to nie odezwałbym się słowem i jeszcze poparł. 

Pozdrawiam, Kaper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. bo widzę że się OT robi ...

 

Pytałem o konkretne trzy w/w produkty, a w sumie to zostaje tylko Roland i Alesis.

Prosiłbym się do nich ograniczyć

 

Jest tu jakiś perkusista który obstukiwał  Crimsona i TD11K

Czy w ogóle mogę domniemać ze są to dwa równoległe modele ??? (biorąc pod uwagę np. ceny sprzed promocji ~4 tyś.)

 

Bo zastanawiam się ile kosztuje napis ROLAND na tych garach ...

 

Crimson ma siatki na wszystkich padach, większe pady (nie wiem na ile to ułatwia granie), moduł - wygląda nieźle - ale to nie wyglądem się gra ...

Coprawdaż wyższe modele (Strike) maja juz inne moduły, a TD stosowany jest w 11KV, chyba 15 i ogólnie widzę jest dość popularny ...

 

Cały czas mam jednak w głowie słowa Jon'a Ruskina - angielskiego ekonomisty z XIX w.

 

"... Niemądrze jest zapłacić za dużo, ale jeszcze gorzej gdy zapłaci się za mało.

Jeżeli zapłaci się za dużo - można stracić trochę pieniędzy i to wszystko .

Jeżeli jednak zapłaci się za mało, wtedy czasem można stracić wszytko ponieważ zakupiony przedmiot może nie wypełnić przeznaczonych mu funkcji ..."

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci, kyniu, kanał 65 Drums, na YouTubie. Justin ma sporą wiedzę o perkusji elektronicznej. Znalazłem film o Alesisie: 

 

 

W filmie Alesis Crimson II First Impressions, sprzed dwóch dni, mniej więcej od 2:35 narzeka na talerze. Weź to pod uwagę, żeby nie iść w koszty za jakiś czas. Co do rozmiaru padów, to ja mam tomy PD-85, a werbel PD-128. Różnica olbrzymia w odczuciu gry na korzyść PD-128. Generalnie, im większy pad, tym bardziej naturalne odczucia z gry. A to też ważne. Najlepiej, gdybyś miał możliwość obstukania obu zestawów przed zakupem. Jedną rzecz przegapiłem. Jeżeli planujesz ćwiczyć w nocy, a nie mieszkasz sam w domu jednorodzinnym, tylko w bloku i z rodziną, to gumowe pady Rolanda odpadają - są głośne, jak cholera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alesis Crimson Mesh a Black Hawk HXD III to prawie to samo... brzmienia sa bardzo podobne pady tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2017 o 22:42, athi napisał:

Alesis Crimson Mesh a Black Hawk HXD III to prawie to samo... brzmienia sa bardzo podobne pady tez.

 

grałeś na jednej i drugiej ?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Żeby nie tworzyć nowego tematu zapytam może tutaj. Rozważam zakup któregoś z tych modeli i zastanawiam się, czy nie lepiej wyjdzie kupić Black Hawka III i do tego dokupić interfejs, ezdrummera 2 albo superior drummera 2 i mieć dzięki temu lepszy jakościowo dzwięk? Więcej sampli itd? Przeliczając finansowo to wyjdzie taniej i teoretycznie lepiej... Macie jakieś doświadczenia z tym związane? Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...