Skocz do zawartości
Jaskier

Jak uczyć dzieci?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dostałem propozycję nauczania dzieciaków gry na perkusji. Ponieważ nigdy nikogo nie uczyłem, a zwłaszcza dzieci, mam pytanie i prośbę o pomoc do tych, którzy maja w tej materii doświadczenie. Pytanie niby jest proste - jak sie do tego zabrać? I czego ich uczyć? Oczywiście podstawy jak techniki werblowe, trzymanie pałek czy techniki uderzania to wiem. Ale czy dzieciaki w wieku ok. 10 lat (bo taka jest okolica wiekowa) ogarną rzeczy typu paradiddle, triole lub zapis nutowy? I czy na początek skupiać sie jedynie na ćwiczeniach na padzie czy na zestawie też? Boję się ,że na padzie szybko się znudzą i zniechęcą...

P.S. I co z literaturą? Polecicie coś do takiego nauczania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie może być problem już na poziomie techniki werblowej, bo dzieciom w takim wieku raczej średnio się chce siedzieć i klepać wprawki. Ja mam takiego podopiecznego, co prawda trochę młodszego (7 lat), któremu nie jestem w stanie przetłumaczyć, dlaczego ma trzymać pałki tak, a nie inaczej, a co dopiero jak ma usiąść i ćwiczyć ze mną.

Dlatego dołączam się do pytania, bo faktycznie ciężko mi to ugryźć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne, aby był dobry nauczyciel. Wbrew pozorom dzieci uczą się bardzo szybko, jednakże złe nawyki ciężko potem poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...