Skocz do zawartości
kwiatkowski

Covery perkusyjne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanko odnośnie dodawania coverów z filmikiem, oryginalnym podkładem i moją perkusja. Często oglądam covery perkusyjne różnych piosenek i zastanawiam się czemu, jak np. nagram cover i go dodam, jest on zablokowany czasami na telefonach, a w niektórych przypadkach całkowicie bez możliwości podzielenia sie nim z kimkolwiek. Chciałbym się dowiedzieć, czy osoby które nagrywają te same piosenki i nie mają takiej blokady mają wykupione takie prawa? Nie zarabiam na tym, dodaje głównie w celu pokazania tego innym ludziom, dla zabawy. Może ktoś miał podobną sytuację i wie, jak temu zaradzić. Z góry dziękuję za pomoc! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o prawa. Teraz nie wiem czy coś uległo zmianie, ale swojego czasu dając np. nie swój podkład muzyczny na youtube, mogło zostać zablokowane lub musiałeś zgodzić się na dodanie jakiejś reklamy by mogło zostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Polityka YouTube w kwestii blokowania klipów z powodów praw autorskich to jakieś nieporozumienie. Jeśli używasz czyjegoś utworu to mają prawo przekierować wpływy z reklam do właściciela praw, ale robiąc tak jeszcze blokują wyświetlanie na tabletach i smartfonach. Bez sensu, szczególnie w czasach, gdzie 50% oglądnieć jest właśnie z urządzeń mobilnych.

Mi udało się w jednym przypadku obejść system - moja perkusja została zmiksowana dość głośno, co wpłynęło na to, że bot YT nie ogarnął tego jako utwór Coldplay.

Jeśli sam miksujesz to eksperymentuj z głośnością oraz może trochę także z aranżem - jak coś pododajesz od siebie to jest szansa, że przejdziesz pod radarem automatu. ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomysł, spróbuje tak zrobić :D może to cos pomoże!
A tak przy okazji, bardzo ciekawy i pomysłowy cover w fajnym plenerze:D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...