Skocz do zawartości
STEFAN71

Alesis DM5 vs dig drum

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Dig drum sam w sobie nie ma modułu - jak dla początkującego na pewno bym nie brał z modułem typu Alesis IO/ megadrum IO... więcej będziesz się męczył z ustawianiem niż miał satysfakcji z gry (przerabiałem to...). Dig drum to rewelacyjne bębny same w sobie (odbicie pałeczek jak w dobrym modelu rolanda), ale uważaj także na ramę z castoramy.... ciągle się nie trzyma, coś spada... Jak chcesz dobrego dig druma używanego to trochę przekroczy Twój budżet (np. z modułem Roland TD6 i na czarnej ramie na 4 nogach) to zwykle cena ok 2500, ale będziesz zadowolony. Talerze trochę twarde głośne, ale wytrzymałe.

 

Natomiast Alesis DM5 zwykłe są ok 1200-1300z ł tylko zwykle pady będą baaaardzo hałasować, za 1600 - 1700 masz już z naciągami siateczkowymi i jest już cicho. Talerze trójkątne są cichsze od DigDruma, ale jak będziesz mocno bił to tyle nie wytrzymają co DD. Tutaj Crash nie ma tłumienia, ale moduł ma dużo brzmień (no i werbel i stopa bardzo dobrze gadają)

 

Jeden i drugi zestaw ma swoje wady i zalety - jak chcesz dobrego digdruma to jednak cena będzie dużo wyższa więc wtedy by wypadało porównywać z alesis DM10... a za 3500 już masz fajne rolandy nawet td11kv :)

 

Ten 2 tyś to taki niewdzięczny budżet... trochę dołożyć będzie coś porządnego, albo jak na start to można spokojnie trochę przyoszczędzić :) Jak coś pytaj priv, sporo ograłęm różnych sprzętów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą w 90% i dodam jeszcze od siebie, że odradzam wszystko z gumowymi padami z miejsca. Co do ramy od Dig Drum - wszystko zależy jaką wybierzesz, ja problemu nie mam. Reasumując ALESIS vs. Dig Drum = Dig Drum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...