Jump to content
Sign in to follow this  
freebluesclub

21.10.2017 OLDBREAKOUT

Recommended Posts

Kiedy: 21.10.2017r. (sobota), start godz. 21 / drzwi godz. 19

Bilety: 65 zł przedsprzedaż / 75 zł w dniu koncertu / 65 zł studenci

Miejsce: Free Blues Club, ul. Powstańców Wielkopolskich 20, Szczecin

 

Oryginalni muzycy legendarnej formacji Breakout wracają na scenę!

 

W repertuarze reaktywowanego zespołu znajdują się najnowsze kompozycje blues-rockowe i stare przeboje zespołu Breakout, m.in. takie jak: „Modlitwa”, „Oni zaraz przyjdą tu”, „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Pomaluj moje sny”.

 

Na początku 1968 roku Franciszek Walicki zaproponował Tadeuszowi Nalepie nową nazwę dla zespołu do tej pory nazywanego Blackout. Pierwszy skład zespołu Breakout to: Tadeusz Nalepa, Mira Kubasińska, Krzysztof Dłutowski, Janusz Zieliński i Józef Hajdasz.

 

W tym składzie zespół zagrał swój pierwszy koncert 21 lutego 1968 roku w klubie „Stodoła” w Warszawie a oficjalny debiut nastąpił na I edycji festiwalu muzycznego „Musicorama” w Warszawie 27 lutego 1968 roku. Następnie grupa wystąpiła w Telewizyjnej Giełdzie Piosenki, gdzie zaprezentowała m.in. swój pierwszy przebój pt. „Gdybyś kochał, hej”.

 

Od tego momentu zespół jest nazywany prekursorem blues-rocka, opartego na najlepszych wzorcach zachodnich. W 1969 r ukazuje się płyta pt. „Na drugim brzegi tęczy” a do roku 1980 zespół nagrał łącznie 10 albumów, z których najsłynniejszym stał się „Blues”.

 

To grupa Breakout przełamała stereotyp ówczesnej stylistyki muzyki gitarowej i była pomostem pomiędzy „big-bitem” i rock&rollem lat sześćdziesiątym a późniejszą muzyką rockową i blues-rockową. To grupa Breakout zaczęła flirtować z jazzem zapraszając do nagrań płytowych Włodzimierza Nahornego.

 

Przez zespół przewinęło się wielu znakomitych muzyków, z Dariuszem Kozakiewiczem i Józefem Skrzekiem na czele . Zespół oficjalnie istniał do 1982 r, kiedy to Tadeusz Nalepa rozpoczął karierę solową.

 

Różne bywają spotkania po latach. Wspomnień nieraz za dużo, słów za mało. Ale bywa i tak, że słowa, których aż nadto, trzeba jeszcze ubrać w muzykę. Tamtą sprzed lat czy tę zupełnie nową.

 

I to właśnie przydarzyło się grupie starych muzycznych przyjaciół.

 

Pod koniec 2013 roku z inicjatywy śląskiego muzyka Kazimierza Pabiasza zespół się reaktywował, początkowo pod nazwą Ex-Breakout a ostatecznie OLDBREAKOUT. We wrześniu 2014r ukazała się pierwsza płyta reaktywowanego zespołu zatytułowana „Za głosem bluesa idź”, na której wszystkie teksty są autorstwa Bogdana Loebla.

 

Aktualny skład zespołu:

 

Tadeusz Trzciński-postać wyjątkowa w branży muzyki rozrywkowej, a szczególnie rockowej i blues-rockowej. Znakomity muzyk harmonijkarz, a także wokalista. Od lat kojarzony z grupą BREAKOUT. Będąc członkiem tego zespołu uczestniczył w nagraniu takich płyt jak: BLUES BREAKOUT, MIRA, KARATE czy OGIEŃ.

 

Zbigniew Wypych - należy do krajowej czołówki basowych gitarzystów rockowych, swoja drogę artystyczną zaczynał w kultowych, warszawskich klubach studenckich. W latach 70-tych związany z grupą BREAKOUT, z którą nagrał płyty „NOL” i „ŻAGIEL ZIEMI”

 

Kazimierz Pabiasz – śląski bluesman nagradzany na wielu konkursach i festiwalach muzyki blues rockowej za kompozytorską twórczość własną, jak i za aranżacje bluesowych coverów. W 2013 roku z własnej inicjatywy zebrał muzyków legendarnej grupy BREAKOUT i od tej pory koncertują i nagrywają płyty przyjmując nazwę OLD BREAKOUT.

 

Dariusz „Wodzu” Henczel – muzyk sesyjny. Autor płyt DVD Dariusz „Wodzu” Henczel „Szkoła na perkusję”. W okresie 1996-2015 perkusista w zespole „Oddział Zamknięty”. W swoim dorobku ma nagrane 20 płyt.

 

Piotrek Ożerski – gitarzysta,  poza tym : plastyk, (studiował rzeźbę w warszawskiej ASP). Muzyk sesyjny. Współpracował z “Oddziałem Zamkniętym” przez  ponad 20 lat.

 

Jacek Korzeniowski – multiinstrumentalista, kompozytor. W latach 1997-2001 uczestniczy w sesjach nagraniowych do płyt „Oddziału Zamkniętego”, współpracuje i koncertuje z wybitnymi polskimi muzykami.

 

WWW:

http://oldbreakout.com.pl

 

Linki:

Ona poszła inną drogą - https://www.youtube.com/watch?v=K5H-UAzZF5A

Modlitwa - https://www.youtube.com/watch?v=hMntEY1ml0E

oldbrekout.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×