Jump to content
Sign in to follow this  
freebluesclub

24.10.2017 ALBERT LEE (UK) - jedyny koncert w Polsce!

Recommended Posts

Kiedy: 24.10.2017r. (wtorek), start godz. 20 / drzwi godz. 19

Bilety: 150 zł do 17.10 / 170 zł do 23.10 / 190 zł w dniu koncertu

Bilety on-line: http://bilety.fm/pl/muzyka/2226-bilety-na-koncert-albert-lee-24-pazdziernika-2017-o-20-00-w-klubie-free-blues-club-w-szczecinie.html

Miejsce: Free Blues Club, ul. Powstańców Wielkopolskich 20, Szczecin

 

Koncert z okazji 25-lecia działalności klubu!

 

Albert Lee, żywa legenda gitary, wspaniały sideman, pojawi się we Free Blues Clubie na jedynym koncercie w Polsce jako lider zespołu, realizujący swoje genialne kompozycje wraz ze zespołem z Los Angeles. Starym fanom niczego nie zabraknie, a to co teraz robi przysporzy mu wielu nowych. Proszę państwa - Albert Lee jako Albert Lee !

 

Albert opuścił w zeszłym roku zespół Hogan's Heroes. Aktualnie jest liderem własnego zespołu, w skład którego wchodzą Amerykanie: JT Thomas-instrumenty klawiszowe, Ollie Sears-perkusja oraz Will MacGregorbas.

Właśnie ich zobaczymy na deskach naszej sceny!

 

Albert Lee wspomagał the Everly Brothers, grał u boku Erica Claptona, nagrywał z Emmylou Harris i w zespole Joe Cockera. Jako solowy artysta podpisał kontrakt z wytwórnią Polydor, jednak nadal był rozchwytywany jako muzyk sesyjny. Lee był niemal wszędzie, grał z każdym od Jacksona Browne po Bo Diddleya i Herbie Manna. Współpracował z J. Lordem z Deep Purple. Jednak do najważniejszych jego dokonań należy zaliczyć współpracę z Ericem Calptonem przy nagraniu i trasie promocyjnej albumu „Just One Night”. Można powiedzieć, że to On był odpowiedzialny za reaktywację The Everly Brothers.

 

Kariera solowa Lee trwała nadal w latach 80., kiedy wydał w wytwórni MCA albumy “Speechless” (1987) oraz “Gagged but Not Bound” (1988); oba spotkały się z uznaniem krytyki. Nadal nagrywał on solowe płyty wchodząc już XXI wiek, wydając dla Sugar Hill „Heartbreak Hill” (2003) zawierający muzykę country/rockabilly. W tym samym roku Castle Records wydało retrospektywną składankę poświęconą karierze Lee - “That's All Right, Mama”. Drugi album nagrany dla Sugar Hill – „Road Runner” wydany został w 2006. Najnowsze wydawnictwa muzyka to album „The Highwayman” z 2015 roku oraz koncertowe DVD “70th Birthday Celebration”. Można na nim podziwiać nie tylko Alberta, lecz także świetne występy Billa Wymana, Dave’a Edmundsa, Gary U.S. Bondsa i wielu innych wspaniałych muzyków. Jest to dobitne przedstawienie tego jak wyglądają współczesne koncerty Alberta. Mnóstwo ognistej gitary i charakterystycznych wokali Alberta. Krótko mówiąc – Albert Lee wykonujący piosenki, które kocha najbardziej.

 

W toku swojej kariery, Albert zdobył 2 nagrody Grammy, jedną z Bradem Paisleyem, a drugą z Earlem Scruggsem. Oprócz tego był nominowany jeszcze 3 razy.

 

Albert Lee obecnie, poza własnym zespołem koncertuje i nagrywa z zespołem Billa Wymana - Rhythm Kings.

W piątej dekadzie swojej profesjonalnej muzycznej kariery, Lee jest częścią rzadkiej grupy muzyków – wirtuozów podziwianych przez innych wirtuozów, respektowanym na trzech kontynentach i człowiekiem posiadającym życie zawodowe, o którym większość jego kolegów z czasów gdy zaczynał karierę, mogło tylko pomarzyć.

 

We Free Blues Clubie wystąpią w składzie:

Albert Lee - gitara, wokal, pianino

JT Thomas (Captain Beefheart, Don Henley, Sparks, Tracy Chapman and Emmylou Harris) - instrumenty klawiszowe

Will MacGregor (Pretenders, Pat Boone, Corey Stevens, and Timothy Leary) - bas

Ollie Sears - perkusja

 

Wideo promocyjne: https://www.youtube.com/watch?v=XINmTho8ISk

Albert Lee & Steve Morse: https://www.youtube.com/watch?v=p2Wv0ZyuLhc

Sheryl Crow & Eric Clapton & Albert Lee: https://www.youtube.com/watch?v=F3Fh6pS8UOs

Albert Lee – The Legend: https://www.youtube.com/watch?v=P5Lb0pd4lGs

 

LINKI:

www.albertlee.co.uk

https://en.wikipedia.org/wiki/Albert_Lee

Albert_Lee_FB_EVENT.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×