Jump to content
Sign in to follow this  
freebluesclub

24.10.2017 ALBERT LEE (UK) - jedyny koncert w Polsce!

Recommended Posts

Kiedy: 24.10.2017r. (wtorek), start godz. 20 / drzwi godz. 19

Bilety: 150 zł do 17.10 / 170 zł do 23.10 / 190 zł w dniu koncertu

Bilety on-line: http://bilety.fm/pl/muzyka/2226-bilety-na-koncert-albert-lee-24-pazdziernika-2017-o-20-00-w-klubie-free-blues-club-w-szczecinie.html

Miejsce: Free Blues Club, ul. Powstańców Wielkopolskich 20, Szczecin

 

Koncert z okazji 25-lecia działalności klubu!

 

Albert Lee, żywa legenda gitary, wspaniały sideman, pojawi się we Free Blues Clubie na jedynym koncercie w Polsce jako lider zespołu, realizujący swoje genialne kompozycje wraz ze zespołem z Los Angeles. Starym fanom niczego nie zabraknie, a to co teraz robi przysporzy mu wielu nowych. Proszę państwa - Albert Lee jako Albert Lee !

 

Albert opuścił w zeszłym roku zespół Hogan's Heroes. Aktualnie jest liderem własnego zespołu, w skład którego wchodzą Amerykanie: JT Thomas-instrumenty klawiszowe, Ollie Sears-perkusja oraz Will MacGregorbas.

Właśnie ich zobaczymy na deskach naszej sceny!

 

Albert Lee wspomagał the Everly Brothers, grał u boku Erica Claptona, nagrywał z Emmylou Harris i w zespole Joe Cockera. Jako solowy artysta podpisał kontrakt z wytwórnią Polydor, jednak nadal był rozchwytywany jako muzyk sesyjny. Lee był niemal wszędzie, grał z każdym od Jacksona Browne po Bo Diddleya i Herbie Manna. Współpracował z J. Lordem z Deep Purple. Jednak do najważniejszych jego dokonań należy zaliczyć współpracę z Ericem Calptonem przy nagraniu i trasie promocyjnej albumu „Just One Night”. Można powiedzieć, że to On był odpowiedzialny za reaktywację The Everly Brothers.

 

Kariera solowa Lee trwała nadal w latach 80., kiedy wydał w wytwórni MCA albumy “Speechless” (1987) oraz “Gagged but Not Bound” (1988); oba spotkały się z uznaniem krytyki. Nadal nagrywał on solowe płyty wchodząc już XXI wiek, wydając dla Sugar Hill „Heartbreak Hill” (2003) zawierający muzykę country/rockabilly. W tym samym roku Castle Records wydało retrospektywną składankę poświęconą karierze Lee - “That's All Right, Mama”. Drugi album nagrany dla Sugar Hill – „Road Runner” wydany został w 2006. Najnowsze wydawnictwa muzyka to album „The Highwayman” z 2015 roku oraz koncertowe DVD “70th Birthday Celebration”. Można na nim podziwiać nie tylko Alberta, lecz także świetne występy Billa Wymana, Dave’a Edmundsa, Gary U.S. Bondsa i wielu innych wspaniałych muzyków. Jest to dobitne przedstawienie tego jak wyglądają współczesne koncerty Alberta. Mnóstwo ognistej gitary i charakterystycznych wokali Alberta. Krótko mówiąc – Albert Lee wykonujący piosenki, które kocha najbardziej.

 

W toku swojej kariery, Albert zdobył 2 nagrody Grammy, jedną z Bradem Paisleyem, a drugą z Earlem Scruggsem. Oprócz tego był nominowany jeszcze 3 razy.

 

Albert Lee obecnie, poza własnym zespołem koncertuje i nagrywa z zespołem Billa Wymana - Rhythm Kings.

W piątej dekadzie swojej profesjonalnej muzycznej kariery, Lee jest częścią rzadkiej grupy muzyków – wirtuozów podziwianych przez innych wirtuozów, respektowanym na trzech kontynentach i człowiekiem posiadającym życie zawodowe, o którym większość jego kolegów z czasów gdy zaczynał karierę, mogło tylko pomarzyć.

 

We Free Blues Clubie wystąpią w składzie:

Albert Lee - gitara, wokal, pianino

JT Thomas (Captain Beefheart, Don Henley, Sparks, Tracy Chapman and Emmylou Harris) - instrumenty klawiszowe

Will MacGregor (Pretenders, Pat Boone, Corey Stevens, and Timothy Leary) - bas

Ollie Sears - perkusja

 

Wideo promocyjne: https://www.youtube.com/watch?v=XINmTho8ISk

Albert Lee & Steve Morse: https://www.youtube.com/watch?v=p2Wv0ZyuLhc

Sheryl Crow & Eric Clapton & Albert Lee: https://www.youtube.com/watch?v=F3Fh6pS8UOs

Albert Lee – The Legend: https://www.youtube.com/watch?v=P5Lb0pd4lGs

 

LINKI:

www.albertlee.co.uk

https://en.wikipedia.org/wiki/Albert_Lee

Albert_Lee_FB_EVENT.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...