Jump to content
Sign in to follow this  
freebluesclub

28.10.2017 STU HAMM GREATEST HITS TOUR (USA) (ex. Steve Vai, Joe Satriani)

Recommended Posts

Kiedy: 28.10.2017r. (sobota), start godz. 21 / drzwi godz. 19

Bilety: 75 zł / 85 zł w dniu koncertu / 75 zł studenci i uczniowie

Bilety on-line: http://bilety.fm/pl/muzyka/2227-bilety-na-koncert-stu-hamm-greatest-hits-tour-28-pazdziernika-2017-o-21-00-w-klubie-free-blues-club-w-szczecinie.html

Miejsce: Free Blues Club, ul. Powstańców Wielkopolskich 20, Szczecin

 

Koncert z okazji 25-lecia działalności klubu Free Blues Club.

 

Basista Joe Satrianiego i Steve’a Vaia Stu Hamm wystąpi wraz ze swoim zespołem, w którym gra Craig Blundell, najlepszy perkusista według magazynu Prog Word - znany ze występów w zespołach Stevena Wilsona i Frost.

 

Na gitarze wystąpi gwiazda młodego pokolenia - Jack Gardiner, który odegra wszystkie riffy i smaczki znane z gry Steve’a Vaia, Joe Satrianiego, Erica Johnsona i Franka Gambale.

 

Koncert będzie zawierał materiał z całej kariery Stu Hamma, w tym utwory nagrane ze Stevem Vaiem, Joe Satrianim, Ericem Johnsonem i Frankiem Gambale!

 

 

Stu Hamm znany przede wszystkim ze swojej współpracy z najlepszymi rokowymi gitarzystami tego pokolenia, zapowiada trasę na, której chce ofiarować fanom to czego najbardziej oczekują. Rockowy dreszczyk emocji.

 

Zapowiadane są między innymi przełomowe "Attitude Song", które Stu zagrał z Vaiem na Flex Able i funkowe "Animals" z Passion and Warfare.

 

Stu zagra “Najlepsze solo basu wszechczasów” (https://www.youtube.com/watch?v=nnq3ZW6OyTI), a także przełomową linię basu zagraną techniką tapping z utworu Satcha (Joe Satrianiego) „Always with me, Always with you". Stu zagłębi się także w katalog piosenek z albumów, które nagrał z Satchem, które podekscytują fanów wczesnych koncertów tria, jak "Memories" z Dreaming #11. Publiczność usłyszy także hit jaki Stu nagrał z Ericem Johnsonem – „Lone Star”, a także najbardziej znane i rockowe piosenki z własnego katalogu Hamma oraz ukłony w kierunku jego twórczości z Frankiem Gambale, jako członka Gambale/Hamm/Smith.

 

 

Stu Hamm położył na łopatki odbiorców na całym świecie dzięki swojemu nowatorskiemu sposobowi grania. Jest to jedyny basista, który zdołał w tym samym roku zdobyć zarówno nagrodę czytelników magazynu Guitar Player dla najlepszego basisty rockowego oraz najlepszego basisty jazzowego! Jest on uznawany za idealnego basistę przez wielu najlepszych muzyków świata.

 

Urodzony w Nowym Orleania, Hamm spędził dzieciństwo i młodość w Champaign w stanie Illinois, gdzie uczył się gry na basie i fortepianie, grywał w zespole szkoły Champaign Central High School i został wybrany do stanowego zespołu Illinois All-State Band Hamm ukonczył Hanover High w mieście Hanover w New Hampshire w 1978 roku, gdy mieszkał w Norwich w stanie Vermont. Następnie uczęszczał do Berklee College of Music w Bostonie, gdzie poznał gitarzystę Steve’a Vaia, a, poprzez niego, Joe Satrianiego. Hamm grał na basie na debiutanckim albumie Vaia Flex-Able, wydanym w 1984 roku. W 1990 Alma Mater Hamma nagrodziła go wyróżnieniem dla szczególnie wyróżniającego się absolwenta.

 

Hamm grał I nagrywał z takimi tuzami jak: Steve Vai, Joe Satriani, Eric Johnson, Michael Shenker, Frank Gambale oraz wielu innych szanowanych gitarzystów. To właśnie jego granie na żywo w trakcie trasy z Satrianim zwróciło uwagę na wybitne umiejętności Hamma w całych Stanach Zjednoczonych. Kolejne nagrania z Satrianim i innymi artystami z kręgu rock/fusion, a także jego solowe nagrania (na których gościnnie pojawili się klawiszowiec Tommy Mars i gitarzyści Alan Holdsworth i Robert Fripp), umocniły jego reputację.

 

Hamm zjeździł cały świat – od Berklee do Belfastu, Budapesztu, Bali czy Berlina. Grał w XIX-wiecznym namiocie cyrkowym z Joan Baez i nagrał z nią w duecie "Do Right Woman". Grał z Mickiem Jaggerem, zagrał wyprzedane koncerty w Royal Albert Hall oraz w Mexico City przed 120,000 ludzi.

 

 

 

Na koncercie w naszym klubie można spodziewać się hitów, ale wiemy, że nie zabraknie także wielu niespodzianek!

 

W Free Blues Clubie wystąpią w składzie:

 

Stu Hamm (Joe Satriani, Steve Vai) - Bas

Craig Blundell (Steven Wilson, Frost) - Perkusja

Jack Gardiner - Gitara

 

 

WWW: www.stuarthamm.net

 

LINKI:

Najlepsze solo basowe: https://www.youtube.com/watch?v=nnq3ZW6OyTI

Bass solo Argentina: https://www.youtube.com/watch?v=HxvJhwgS5AY

Surfing With The Alien: https://www.youtube.com/watch?v=V8Ef0b1_EsQ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×