Jump to content
Sign in to follow this  
freebluesclub

10.11.2017 BUBLICZKI - BALKAN NIGHT FEVER vol. 2

Recommended Posts

iedy: 10.11.2017r. (piątek), start godz. 21 / drzwi godz. 19

Bilety: 20 zł – I pula / 30 zł – II pula

Bilety on-line: http://bilety.fm/pl/muzyka/2325-bilety-na-koncert-bubliczki-balkan-night-fever-vol2-10-listopada-2017-o-21-00-w-klubie-free-blues-club-w-szczecinie.html

Miejsce: Free Blues Club, ul. Powstańców Wielkopolskich 20, Szczecin

 

 

BALKAN NIGHT FEVER vol. 2 czyli 10 urodziny BUBLICZKÓW i 7 lat WBM!

 

BUBLICZKI i Warsaw Balkan Madness wracają po raz kolejny! Najgłośniejsza bałkańska banda i najniebezpieczniejszy DJ w Polsce ponownie razem przemierzają największe miasta w naszym kraju. Co po nich zostanie? Jak mawiał klasyk - szkło i dym! Dodać należy: kurz, destrukcję, utraconą godność, chrypę, obrzęk rąk, odciski i ogromnego kaca o poranku.

 

 

 

 

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

 

BUBLICZKI to 7 osobowa grupa hulaszczo – muzyczna z kaszubskim rytmem i zachodniopomorskim zadęciem. Od 10 lat banda Bubliczków miesza bałkańską energię, cygański spontan i żydowską aurę z polską i kaszubską treścią. Grając na największych scenach world music w Polsce, sieją spustoszenie i postrach wśród wszystkich amatorów bałkańskiego groove’u. Mają na koncie długogrający krążek pod sugestywnym tytułem „Opaa!” wydany w 2010 roku. W tym samym roku, zespół stworzył muzykę do spektaklu Łódzkiego Teatru „Pinokio”, pt „Historia Występnej Wyobraźni” na podstawie prozy Brunona Schulza. W krótkiej historii zespołu nie zabrakło oskarów i innych zaszczytów. W 2008 roku II miejsce na Mikołajkach Folkowych, w 2009 I miejsce na Nowej Tradycji (Festiwal Polskiego Radia) to najważniejsze dla zespołu wyróżnienia na rodzimej scenie folkowej. We wrześniu 2013 panowie wydali drugi krążek pt. „Trubalkan” który zdobył III miejsce w konkursie Folkowy Fonogram Roku programu 2 Polskiego Radia. W 2016 świat zadrżał z chwilą pojawienia się nowej turbo płyty pt. TURBOFOLK!

 

Skład:

Mateusz Czarnowski -syntezator marszczony, gardło główne

Michał Czarnowski- złóbcoki, sztućce, gardło pomocnicze

Marek Kubiszyn – róg pasterski

Krzysztof Kowalczyk – kij, sexysaxo

Fabian Kubiszyn – puzon

Piotr Bruski – prostopadłościan, blachy

Artur Pacak – złóbcoki wielki

 

WWW: https://www.facebook.com/Bubliczki/

 

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

 

 

 

 

 

 

WARSAW BALKAN MADNESS to przede wszystkim radość…. radość która płynie prosto z magicznych melodii i rytmów muzyki Europy południowo-wschodniej. Bogate dziedzictwo cygańsko-słowiańskiej kultury półwyspu bałkańskiego zostaje przeniesione w XXI wiek. Szybkie partie trąbek i innych „dęciaków” skonfrontowane są z klubowymi beatami a przejmujące brzmienia skrzypiec czy akordeonów okraszone głębokim i pulsującym bassem. Tradycja i folk spotyka eklektyczną estetykę świata współczesnej muzyki. To roztańczony świat pełen beztroskiej zabawy, niczym w filmach Kusturicy. Każdy występ to wyjątkowy performance cechujący się wielką żywiołowością oraz spontanicznością. Łączy ze sobą elementy muzyczne jak i wizualne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...