Jump to content
Sign in to follow this  
freebluesclub

10.11.2017 BUBLICZKI - BALKAN NIGHT FEVER vol. 2

Recommended Posts

iedy: 10.11.2017r. (piątek), start godz. 21 / drzwi godz. 19

Bilety: 20 zł – I pula / 30 zł – II pula

Bilety on-line: http://bilety.fm/pl/muzyka/2325-bilety-na-koncert-bubliczki-balkan-night-fever-vol2-10-listopada-2017-o-21-00-w-klubie-free-blues-club-w-szczecinie.html

Miejsce: Free Blues Club, ul. Powstańców Wielkopolskich 20, Szczecin

 

 

BALKAN NIGHT FEVER vol. 2 czyli 10 urodziny BUBLICZKÓW i 7 lat WBM!

 

BUBLICZKI i Warsaw Balkan Madness wracają po raz kolejny! Najgłośniejsza bałkańska banda i najniebezpieczniejszy DJ w Polsce ponownie razem przemierzają największe miasta w naszym kraju. Co po nich zostanie? Jak mawiał klasyk - szkło i dym! Dodać należy: kurz, destrukcję, utraconą godność, chrypę, obrzęk rąk, odciski i ogromnego kaca o poranku.

 

 

 

 

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

 

BUBLICZKI to 7 osobowa grupa hulaszczo – muzyczna z kaszubskim rytmem i zachodniopomorskim zadęciem. Od 10 lat banda Bubliczków miesza bałkańską energię, cygański spontan i żydowską aurę z polską i kaszubską treścią. Grając na największych scenach world music w Polsce, sieją spustoszenie i postrach wśród wszystkich amatorów bałkańskiego groove’u. Mają na koncie długogrający krążek pod sugestywnym tytułem „Opaa!” wydany w 2010 roku. W tym samym roku, zespół stworzył muzykę do spektaklu Łódzkiego Teatru „Pinokio”, pt „Historia Występnej Wyobraźni” na podstawie prozy Brunona Schulza. W krótkiej historii zespołu nie zabrakło oskarów i innych zaszczytów. W 2008 roku II miejsce na Mikołajkach Folkowych, w 2009 I miejsce na Nowej Tradycji (Festiwal Polskiego Radia) to najważniejsze dla zespołu wyróżnienia na rodzimej scenie folkowej. We wrześniu 2013 panowie wydali drugi krążek pt. „Trubalkan” który zdobył III miejsce w konkursie Folkowy Fonogram Roku programu 2 Polskiego Radia. W 2016 świat zadrżał z chwilą pojawienia się nowej turbo płyty pt. TURBOFOLK!

 

Skład:

Mateusz Czarnowski -syntezator marszczony, gardło główne

Michał Czarnowski- złóbcoki, sztućce, gardło pomocnicze

Marek Kubiszyn – róg pasterski

Krzysztof Kowalczyk – kij, sexysaxo

Fabian Kubiszyn – puzon

Piotr Bruski – prostopadłościan, blachy

Artur Pacak – złóbcoki wielki

 

WWW: https://www.facebook.com/Bubliczki/

 

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

 

 

 

 

 

 

WARSAW BALKAN MADNESS to przede wszystkim radość…. radość która płynie prosto z magicznych melodii i rytmów muzyki Europy południowo-wschodniej. Bogate dziedzictwo cygańsko-słowiańskiej kultury półwyspu bałkańskiego zostaje przeniesione w XXI wiek. Szybkie partie trąbek i innych „dęciaków” skonfrontowane są z klubowymi beatami a przejmujące brzmienia skrzypiec czy akordeonów okraszone głębokim i pulsującym bassem. Tradycja i folk spotyka eklektyczną estetykę świata współczesnej muzyki. To roztańczony świat pełen beztroskiej zabawy, niczym w filmach Kusturicy. Każdy występ to wyjątkowy performance cechujący się wielką żywiołowością oraz spontanicznością. Łączy ze sobą elementy muzyczne jak i wizualne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×