Skocz do zawartości
freebluesclub

09.12.2017 TONY SPINNER (USA) - członek koncertowego składu zespołu TOTO

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy: 09.12.2017r. (sobota), start godz. 21 / drzwi godz. 19

Bilety: przedsprzedaż 65 zł / w dniu koncertu 75 zł

Bilety on-line: http://bilety.fm/pl/muzyka/2324-bilety-na-koncert-tony-spinner-9-grudnia-2017-o-21-00-w-klubie-free-blues-club-w-szczecinie.html

Miejsce: Free Blues Club, ul. Powstańców Wielkopolskich 20, Szczecin

 

Członek koncertowego składu zespołu Toto!

 

Tony Spinner był podporą koncertowego składu Toto w latach 1999 – 2008. Grał z zespołem na akustycznych i elektrycznych gitarach, a także wspomagał go w tworzeniu harmonii wokalnych. Do naszego klubu przyjedzie z własnym zespołem.

 

Tony Spinner to powalający gitarzysta i wokalista. Dodałem jego głos do składu, bo jest dużo silniejszy niż mój”. Tak powiedział o artyście sam Paul Gilbert (Mr. Big), z którym Spinner zarówno koncertował, jak i wspomagał go w studiu nagraniowym. Swojem talentem wspomagał także Pata Traversa.

 

Urodzony w małym mieście w stanie Missouri. Od najmłodszych lat ciągnęło go w stronę muzyki. Jako swoich pierwszych boahterów wymienia Chucka Berrego, Elvisa Presleya, Little Richarda i Martego Robbinsa. Do tego dodał owoce późniejszych inspiracji cięższą muzyką, jaką grali chociażby: Jimi Hendrix, Duane Allman, Rory Gallagher, Johnny Winter i Robin Trower.

 

Pierwszą solową płytę – „Saturn Blues”, wydał już w roku 1993. Od tej pory udaje mu się regulanie wydawać uznane albumy, z czego ostatni – „Earth Music for Aliens”, ujrzał światło dziennie w 2013 roku. Chętnie też składał hołd innym muzykom - Stevie Ray Vaughanowi (płyta "Hat's Off to Stevie Ray") oraz Albertowi Kingowi (na "Fit for A. King").

 

Zespół Tony Spinner Band koncertował po Europie od 2004 roku. Obecny skład zespołu, oprócz lidera, obejmuje: Michela Muldera na gitarze basowej oraz perkusistę Alexa Steiera.

 

Jak sam mówi: „Moim celem jako muzyka jest tworzyć dobrą muzykę z dużą ilością improwizacji. Utwory, które gram zawierają pierwiastki rocka, bluesa, funku i improwizacji pełnych groove’u. Nigdy nie lubiłem grać według ustalonej listy utworów, więc jej nie mam. Nigdy nie wiesz co usłyszysz, ale zawsze jest to szczera, pełna inspiracji muzyka prosto z serca”. Według mnie o to własnie chodzi!” – jednym słowem pasują do Free Blues Clubu jak ulał, ponieważ dokładnie taką samą zasadę wyznaje Andrzej Malcherek z Free Blues Band.

 

 

TOPACT! Polecamy!

 

Skład:

Tony Spinner – gitara, wokal

Michel Mulder – bas

Alex Steier – perkusja

 

WWW:

www.tonyspinner.com/

 

Linki:

Dust and Ash - https://www.youtube.com/watch?v=S4QoDpxd0-8

My sixty four Chevy - https://www.youtube.com/watch?v=CLQ3u8pOxek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...