Skocz do zawartości
Ajgor

Elektroniczna perkusja w bloku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zastanawiam się nad rozpoczęciem nauki gry na perkusji. Nie jestem muzycznym laikiem. Gram w kapeli rockowej na basie, w orkiestrze na saksofonie i trąbce. Nuty znam bardzo dobrze (no.. nie na perkusje, ale to kwestia kilku dni, żeby się przyzwyczaić). Praca z metronomem mi nie straszna. Problem jest taki, że jest kompletna posucha na perkusistów. Moja kapela właściwie cały czas zmaga się z brakiem. No i wymyśliłem, że sam zacznę grać. Coś tam pukam, ale raczej z doskoku dla zabawy i na granie z zespołem to się kompletnie nie nadaje puki co, więc musiał bym solidnie wziąć się za ćwiczenie. I tu mam pytanie. GDYBYM się zdecydował, na początek kupił bym jakąś elektroniczną. Na przykład Alesis DM-6. I tu moje pytanie. Jeśli postawię ją w mieszkaniu w bloku, i będę sobie ćwiczył ze słuchawkami. Czy sąsiedzi (zwłaszcza pode mną) będą bardzo głośno to słyszeć? Gdybym postawił na dywaniku, to czy to jakoś odizoluje? Sąsiedzi są czuli, i nawet głośniejsze chodzenie im przeszkadza... Dodam, że w zasadzie od tego uzależniam, czy w ogóle się na to zdecyduję. 

 

Dla zainteresowanych - mój zespół (i taka właśnie muza była by przez mnie grana):

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twoim sąsiadom przeszkadza głośne chodzenie po mieszkaniu to nie ma szans, żeby gra ne perkusji elektronicznej im nie przeszkadzała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w domu na elektronicznej z głośną stopą, a mieszkam w bloku, do godziny 20 od 8 rano mogę naparzać ile wlezie, nikt nic nie słyszy, chyba że przechodzi niedaleko moich drzwi. Pamiętam że po zakupie grałem po północy przekonany że skoro elektronik to nie słychać, myliłem się, w nocy gdy wszystko cichnie słychać ją, więc w nocy grać nie polecam, ale w dzień ile dusza zapragnie. Tylko miękki dywan pod stopę i jazda. :-) No chyba że masz stukniętą sąsiadkę co szklankę przystawia do ściany i robi spacery pod Twoje drzwi, wtedy kaplica :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy powiem tak. Ćwiczę w domu na saksofonie, a to jest bardzo głośny instrument, i nikt nie przyleciał z pretensjami. Wiem że sąsiedzi słyszą, bo jeden już chwalił, że "pięknie gram" (nie przechwalam się. Tylko zacytowałem), a inna sąsiadka przyleciała spytać, na czym gram, bo z mężem się założyła :) NO, ale saks jest BARDZO głośnym instrumentem. Znacznie głośniejszym od elektronicznej perkusji. A z drugiej strony sąsiadce mieszkającej pode mną przeszkadzało głośne stukanie obcasami mojej żony :) Więc ciężko powiedzieć, jak do tego podejdzie. Generalnie ja mam lekką rękę. Walić jak młotkiem nie mam zamiaru.
Dodam tylko, że wiem już, co wstępnie chciał bym kupić. Była by to Black Hawk HXD III. Nowa. Siateczkowe pady, i w najnowszej wersji stopa z tłumieniem drgań. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Black Hawk HXD III"

 

Grałem na tym sprzęcie ponad rok. Polecam z całego serca, bardzo fajne i ciche pady, przyjemna dynamika. I właściwie tylko stopa "hałasuje".

 

Dwie rzeczy można zrobić - podłożyć sobie coś naprawdę miękkiego pod pad (filc) albo owinąć bijak czymś polaropodobnym lub grubszym - czułość można sobie potem wyregulować i nie traci się zupełnie uderzeń.

 

W ten sposób nie miałem ani jednego sapnięcia że bębnie ile wlezie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Black Hawka HXD i to na nim w domu hałasuje, tylko starszą wersję. Powiem jedno, nigdy więcej takich elektroników bo za tą cenę masz taniego akustyka plus moduł, odrobina pracy i grasz na czymś bardziej zbliżonym do normalnego akustyka, a uwierz mi, tanie elektroniki Ci tego nie zastąpią. Ewentualnie poszukaj już przerobionego akustyka, na OLX chyba jeszcze stoi przerobiona amati z modułem rolanda TD3, lub kup DigDruma, w cenie nowego Black Hawka dostaniesz niezłą, naturalną perkę z lepszym modułem.  Ja już akustyka zakupiłem, jest to Amati w świetnym stanie i niedługo zrobię z niej elektronika, ale może być jaka kolwiek, tylko stożki z chin zamówię bo w PL nie do dostania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko są jeszcze inne warunki. Ja nie miał bym gdzie wstawić akustyka. Po za tym nie jestem pewien, czy będę chciał kiedykolwiek na akustyka zmieniać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...