Skocz do zawartości
  • 1
fred

renowacja bębnów

Pytanie

Witam - mam pytanie-

1. czym najlepiej schodzi klej z korpusu po oderwanej okleinie?

2. jaki dobrać lakier do malowania (mat czy połysk)?

3. czy podczas składania stosować jakieś specjalne podkładki pod lugi?

.....???

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Bardzo dziękuje - ale czy mógłbyś podpowiedzieć jak i z czego zrobić podkładki pod lugi??? lub gdzie kupić?

A przerabiam cały set Gretsch black hawk i jeden tom z Amati jako floor tom 14 :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

1.Nie wiem dokładnie więc nie podpowiem.

2. Myslę że to kwestia owego perkusisty, aczkolwiek ładniejszy efekt daje lakier połysk, chociaż mat też ma swoje zalety.

3. Ja polecam, zastosowanie dobranych podkładek pod lugi. Jednym z powodów jest to, że bęben w delikatnym stopniu pozbywa się poddźwięku metalowego (np pochodzącego od sprężyn znajdujących się z lugach, chociaż nie każde lugi posiadają w srodku sprężyny). Drugi z powodów  to ochrona korpusu przed lugą, bo lugi są zazwyczaj  metalowe (czytaj twarde), więc osłonka może delikatnie amortyzować nacisk, jednocześnie nie wpływając przy tym negatywnie na pozostałe właściwości. Ważną sprawą jest dobranie podkładek choćby dlatego że zbyt sprężysta i przy tym gruba podkładka może bardzo utrudnić montaż lugów, ,a przez to strojenie. Więcej być może dowiesz się od lepiej ,,specjalizujących '' się w tym temacie perkusistów, gdy odpowiedzą na ten post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
7 godzin temu, koles1514 napisał:

1.Nie wiem dokładnie więc nie podpowiem.

2. Myslę że to kwestia owego perkusisty, aczkolwiek ładniejszy efekt daje lakier połysk, chociaż mat też ma swoje zalety.

3. Ja polecam, zastosowanie dobranych podkładek pod lugi. Jednym z powodów jest to, że bęben w delikatnym stopniu pozbywa się poddźwięku metalowego (np pochodzącego od sprężyn znajdujących się z lugach, chociaż nie każde lugi posiadają w srodku sprężyny). Drugi z powodów  to ochrona korpusu przed lugą, bo lugi są zazwyczaj  metalowe (czytaj twarde), więc osłonka może delikatnie amortyzować nacisk, jednocześnie nie wpływając przy tym negatywnie na pozostałe właściwości. Ważną sprawą jest dobranie podkładek choćby dlatego że zbyt sprężysta i przy tym gruba podkładka może bardzo utrudnić montaż lugów, ,a przez to strojenie. Więcej być może dowiesz się od lepiej ,,specjalizujących '' się w tym temacie perkusistów, gdy odpowiedzą na ten post.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Domyślam się, że to Amati :p

Polecam środek do usuwania starych powłok lakierniczych np. Takowy firmy v33, jest dość drogi, ale daje radę. 

 

Mat czy połysk? Kwestia gustu, tylko i wyłącznie :) 

 

Podkładki pod lugi... Polecam :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
22 minuty temu, fred napisał:

Bardzo dziękuje - ale czy mógłbyś podpowiedzieć jak i z czego zrobić podkładki pod lugi??? lub gdzie kupić?

A przerabiam cały set Gretsch black hawk i jeden tom z Amati jako floor tom 14 :)

 

,,Jak i z czego''- zdania sa podzielone. Ja z okleiny amati wyciąłem kawałeczki dopasowane, bo miałem miekką okleinę i odpowiednio grubą. Apropo benzyny, radzę baaardzo uważać na ręce, bo ona się bardzo dobrze wchłania w dłonie a przy tym szkodzi ludziom (bez rozwijania tematu). Jeśli masz pomocnika na poziomie  (ten znajomy) to możesz się o Niego oprzeć aczkolwiek ostrożnie z tym tematem. Względem lakierobejcy; wiedz, że gdy pomalujesz bęben lakierobejcą, a kolor (bo może tak być) wyjdzie inny niż chciałeś, choć ilością warstw można wzmacniać kolor, to ciężko Ci będzie później zmienić sam kolor, przez to ze masz tu równocześnie nałożony lakier (oczywiście korpus malujesz wtedy gdy jest czysty, gładki i suchy). Ja zamiast lakierobejcy polecam bejcę a potem gdy będzie wszystko ok; lakier. Mając bejcę możesz spokojniej dobierać kolor, w sensie odcień koloru ciemniejszy/jaśniejszy, im więcej warstw koloru tym jest bardziej wyrazisty ale ilośc warstw stosuj w odpowiednich granicach. Mam nadzieję że nic nie pomieszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie wiele pomogłem, więc nie wiele jest do dziękowania ;) Czekaj jeszcze na odpowiedzi od pozostałych kont, jesli ktos skomentuje. Podziel się dalszymy pracami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • -1

Dzięki Ci bardzo za te podpowiedzi. Dziś już próbowałem zmierzyć się z klejem (rozp. nitro ) idzie słabo. Jutro mam zamiar spróbować benzyną extrakcyjną i denaturatem - tak zasugerował mi stolarz który będzie pomagał mi w przedsięwzięciu. Na lakiery a raczej lakiero-bejce dziś patrzyłem i fachowiec w jednym ze sklepów doradzał właśnie lakiero-bejcę satynową, to podobno połączenie matu i połysku. na próbkach wygląda super, gama kolorów tez fajna, tylko cena dość wysoka. Gdzie mam pytać o te podkładki pod lugi i mniej więcej w jakiej są cenie???

Jeszcze raz dziękuje :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...