Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupu "elektryka". W związku z tym mam kilka pytań. Jeśli chodzi o sam pogląd, to długo byłem raczej tradycjonalistą w tej dziedzinie i uważałem, że tylko akustyk ma swoją duszę. W zasadzie nadal tak jest. Perkusje elektroniczne kojarzyły mi się zawsze z zabawą weselną (ale to tylko stereotyp.. genesis, kombi i wielu innych jest dowodem na to że tak nie jest). Dzisiaj jednak przede wszystkim brzmienie, jak i wygląd jest zupełnie inne. Wracając do pytania podstawowego. Ilu z was szanowni pałkarze używa zestawu elektrycznego do grania w zespole. Nie chodzi mi o disco, a raczej o mocniejsze granie. Nie do końca chodzi też o rock, ale to bardziej obrazuje temat. Jakie są niuanse, problemy, a może plusy grania na scenie z zespołem. Liczę na wasze zdanie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo zespołów, nawet sławnych, używa triggerów mocowanych do bębnów i podpinanych do modułu albo lapka z wtyczkami VST. Gwarancja czystej barwy i efektów do miksu. Jak spojrzysz na ofertę brzmieniową Rolanda to zobaczysz jakie możliwości to daje.  Wygląd na scenie nie cierpi, a efekt jest ;)

P.S. na próbach gdy korzystasz z małych pomieszczeń, nie robi hałasu, bo jesteś na suwaku, ale wymaga nagłośnienia. Dzięki temu dajesz miejsce w paśmie dla gitar i wokalisty. Miłego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zestaw z trigerami faktycznie nie zubożeje na wyglądzie. Miałem jednak na myśli gotowy zestaw. Chcę wybrać Rolanda td-11k. Nie chodzi mi o samą prezencję, ale również o problemy natury technicznej na scenie. Elektronika jednak lubi się psuć bardziej niż sprzęt akustyczny. Czy takie problemy występują? W połączeniu z laptopem pewnie tak (w zależności od sprzętu), ale czy gotowy zestaw również stwarza problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może, moje obawy są bezpodstawne. Wolę jednak przygotować się na ewentualne problemy. Będzie to mój pierwszy zestaw elektroniczny. Nie miałem wcześniej styczności, więc "nie wiem z czym się to je". Niestety jestem zmuszony pozbyć się akustyka, ale nie muzyki z mojego życia. ;) Początkowo będzie gra na próbach, a z czasem również jakieś koncerty. Ale to właśnie na nich zdarzają się różne wpadki sprzętowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Roland to solidny sprzęt ale jeśli ma być transportowany to trzeba pomyśleć o caysach. Brzmieniowo jak najbardziej da radę. Polecam rozważyć zakup td 11kv, zestaw bardziej zaawansowany technicznie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście rozważam taka możliwość. Ale obawiam się, że zwyczajnie może mnie na taki zestaw nie stać. Jeśli chodzi o transport, to widziałem że są gotowe torby do td-4. Czy ktoś się orientuje (sprawdzałem, ale nie znalazłem) czy do zestawu td-11 jest taka torba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...