Skocz do zawartości
Mirosław11

Problem z grą na podwójnej stopie...

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 

 

Nie wiem czy w dobrym miejscu zadaję to pytanie...mam problem z restartem na podwójnej stopie - obecnie twin IC 600. Lata temu grałem precyzyjnie,  mocno (akustycznie bez triggerów) , bez .żadnego problemu, na dwie centralki, przy czym w tempach 130-180 bpm max. Po długoletniej przerwie potrafię tylko zagrać albo bardzo wolno albo bardzo szybko (100 bpm albo 250 wzwyż). Gdy chcę zagrać mid-tempo i dokładnie, nogi napinają mi się niemiłosiernie, siły szybko ubywa itd. Stopa automatycznie chce uderzać szybko, głównie "z kostki". Próbowałem wielu technik i nic. Może ktoś wie w czym problem i jak go skutecznie pokonać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to spróbuj dojść to tych mid temp metodą budowania siły i kontroli. Poświęcaj np. 30 minut treningu za każdym razem na to, ale tylko nogi wtedy ćwicz, dołączenie rąk ułatwia sprawę, więc nie cykaj sobie na ridzie czy hi hacie. Ustaw to wygodne tempo na metronomie, mówisz o 100bmp więc to. Grasz cały czas jedynki (PLPL) szesnastkami do wyczerpania, musi być maksymalnie równo. Dąż do najrówniejszej gry już w najniższym tempie. Potem dwójki (ale już ósemkami, musi być połowę rzadziej niż szesnastki) PPLL też do oporu, czwórki PPPPLLLL, ósemki PPPPPPPPLLLLLLLL. Na koniec na dobicie jak najdłużej tylko prawa noga, to samo lewa. Jak stwierdzisz że to tempo już nie sprawia Ci żadnych problemów z techniką, koordynacją, spinaniem mięśni to zwiększasz o max 5 i to samo. Aha, możesz też w sumie od tyłu zacząć, czyli max, 8mki, 4ki, 2ki, 1nki. Dwójki jako dla mnie najtrudniejsze będą ograniczać Twój progres więc je możesz oddzielnie ćwiczyć, nie w ramach akurat tego treningu. Taka metoda to chyba jedyne rozwiązanie, mimo że do zadowalających temp dojdziesz po bardzo długim czasie, ale opłaca się bo nie stracisz tego co wypracuje pamięć mięśniowa. Sam straciłem kupę czasu na właśnie takie szybkie tempa, około 240, a nieumiejętność grania wolno. Jak coś napisałem niezrozumiale to pytaj o co mi chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie przeskoczysz tego, musisz każdą prędkość przegrać właśnie w taki sposób, sztuczek magiczych na to nie ma. A technika w wolnych tempie to ta w której podnosisz całe udo, przy większym tempie zaprzestawanie tego ruchu a granie "z kostki", a potem np przechodzenie w swivel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymo2012 napisał dobrr porady.


Ja dołożę od siebie jeszcze trzy.

1. Ćwicz pojedynczą stopę samodzielnie, szczególnie lewą. Bloki (8xL, 8xP), które zaproponował Szymon także są świetnym rozwiązaniem. Chodzi o to, żebyś mógł się skupić na jednej kończynie i w pełni ją kontrolował.

2. Ćwicz poza zestawem. Siedzisz przy biurku? To uderzaj naprzemiennie stopami albo całymi nogami, jakbyś dreptał w miejscu (no chyba że komuś to przeszkadza). Stopniowo zwiększaj szybkość.

3. Żeby popracować nad koordynacją zastosuj sobie moje ćwiczenia - zacznij je grać wolno, a z czasem uzyskasz łatwość i będziesz się bawił graniem nogami, choćby w autobusie, czy przy komputerze.

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...