Jump to content
Sign in to follow this  
Mirosław11

Problem z grą na podwójnej stopie...

Recommended Posts

Witajcie. 

 

Nie wiem czy w dobrym miejscu zadaję to pytanie...mam problem z restartem na podwójnej stopie - obecnie twin IC 600. Lata temu grałem precyzyjnie,  mocno (akustycznie bez triggerów) , bez .żadnego problemu, na dwie centralki, przy czym w tempach 130-180 bpm max. Po długoletniej przerwie potrafię tylko zagrać albo bardzo wolno albo bardzo szybko (100 bpm albo 250 wzwyż). Gdy chcę zagrać mid-tempo i dokładnie, nogi napinają mi się niemiłosiernie, siły szybko ubywa itd. Stopa automatycznie chce uderzać szybko, głównie "z kostki". Próbowałem wielu technik i nic. Może ktoś wie w czym problem i jak go skutecznie pokonać? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to spróbuj dojść to tych mid temp metodą budowania siły i kontroli. Poświęcaj np. 30 minut treningu za każdym razem na to, ale tylko nogi wtedy ćwicz, dołączenie rąk ułatwia sprawę, więc nie cykaj sobie na ridzie czy hi hacie. Ustaw to wygodne tempo na metronomie, mówisz o 100bmp więc to. Grasz cały czas jedynki (PLPL) szesnastkami do wyczerpania, musi być maksymalnie równo. Dąż do najrówniejszej gry już w najniższym tempie. Potem dwójki (ale już ósemkami, musi być połowę rzadziej niż szesnastki) PPLL też do oporu, czwórki PPPPLLLL, ósemki PPPPPPPPLLLLLLLL. Na koniec na dobicie jak najdłużej tylko prawa noga, to samo lewa. Jak stwierdzisz że to tempo już nie sprawia Ci żadnych problemów z techniką, koordynacją, spinaniem mięśni to zwiększasz o max 5 i to samo. Aha, możesz też w sumie od tyłu zacząć, czyli max, 8mki, 4ki, 2ki, 1nki. Dwójki jako dla mnie najtrudniejsze będą ograniczać Twój progres więc je możesz oddzielnie ćwiczyć, nie w ramach akurat tego treningu. Taka metoda to chyba jedyne rozwiązanie, mimo że do zadowalających temp dojdziesz po bardzo długim czasie, ale opłaca się bo nie stracisz tego co wypracuje pamięć mięśniowa. Sam straciłem kupę czasu na właśnie takie szybkie tempa, około 240, a nieumiejętność grania wolno. Jak coś napisałem niezrozumiale to pytaj o co mi chodzi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i nie przeskoczysz tego, musisz każdą prędkość przegrać właśnie w taki sposób, sztuczek magiczych na to nie ma. A technika w wolnych tempie to ta w której podnosisz całe udo, przy większym tempie zaprzestawanie tego ruchu a granie "z kostki", a potem np przechodzenie w swivel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szymo2012 napisał dobrr porady.


Ja dołożę od siebie jeszcze trzy.

1. Ćwicz pojedynczą stopę samodzielnie, szczególnie lewą. Bloki (8xL, 8xP), które zaproponował Szymon także są świetnym rozwiązaniem. Chodzi o to, żebyś mógł się skupić na jednej kończynie i w pełni ją kontrolował.

2. Ćwicz poza zestawem. Siedzisz przy biurku? To uderzaj naprzemiennie stopami albo całymi nogami, jakbyś dreptał w miejscu (no chyba że komuś to przeszkadza). Stopniowo zwiększaj szybkość.

3. Żeby popracować nad koordynacją zastosuj sobie moje ćwiczenia - zacznij je grać wolno, a z czasem uzyskasz łatwość i będziesz się bawił graniem nogami, choćby w autobusie, czy przy komputerze.

 

Pozdrawiam

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...