Skocz do zawartości
TumTumDum

Jak zacząć grać dla zabawy?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

 

W zasadzie nie wiem jak zacząć więc zacznę konkretnie :) Chciałbym zacząć grać na perkusji. Odkrywcze, wiem ale diabeł tkwi w szczegółach. Od nastu lat marzyłem o grze na perkusji, niestety jak to jest - zawsze były wymówki. Brak czasu, brak miejsca etc. Teraz mam 30 lat, cholernie stresującą pracę ale i fundusze, które pozwolą na jakąś inwestycję w hobby. Grałem wcześniej na kilku instrumentach jednak przez kontuzje dłoni ani gitara ani bas nie pozwalał mi na sprawną grę (miałem połamane palce, więc bardziej złożone utwory kończyły się tragicznie).

 

Nie zamierzam grać super, mega, hiper profesonalnie. Chciałbym po jakimś czasie grać utwory ulubionych zespołów i tyle. Chodzi mi o odstresowanie i zajęcie myśli czymś całkiem innym niż praca więc wielkich wymagań nie ma. Myślę o perkusji elektronicznej  ponieważ mieszkam w bloku i chciałbym grać w mieszkaniu, niestety nie mam czasu na wynajęcie jakiejś sali więc perkusja elektryczna to mój jedyny wybór w obecnej sytuacji. Nie wiem natomiast jak zacząć - nie mam ciśnienia na szybkie wyniki, ale o perkusji wiem jedynie tyle, że masz pałki i pukasz nimi w bębny albo talerze albo większe bębny tak więc porady typu "kup pałki i ćwicz na padzie do ćwiczeń czy czymś" będą bardzo pomocne. Porady co do kupna sprzętu na początek (nie musi być cała perkusja, dopiero zaczynam!) i ćwiczeń będą świetne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! 

Co do perkusji elektronicznej ci nie doradzę. Do reszty już natomiast tak. :) Polecam kupić pad do ćwiczeń (40-200zł), no i pałki oczywiście. Co do tych dwóch rzeczy musisz poeksperymentować. Pałki są przeróżne, różne rodzaje drzewa, długości, grubości, rodzaje główek. Na początek polecam Pałki o oznaczeniu 5A. Są to pałeczki dość uniwersale. Chodzi mi o to że są mniej więcej pośrodku różnych rodzai. Później możesz zmieniać pałki, jak mówiłem, eksperymentować. Czy lepiej ci się nimi gra czy gorzej. Co do padów, też jest ich masa i też polecam przetestować różne rodzaje. Osobiście posiadam Pad Ahead 7"(dość twardy) oraz Pad Meinl MPP-6  No taki pomiędzy twardym a miękkim). 

 

Ćwiczenia - od podstaw

  • Trzymanie pałek
  • Bicie rytmu w tempie (najpierw wolnym, stopniowo szybciej) 

Podczas ćwiczeń używaj metronomu 

 

Jest dużo ćwiczeń i różnych porad w internecie z których oczywiście możesz skorzystać.

Polecam też wziąć choćby jedna lekcje u jakiegoś nauczyciela (niekiedy pierwsze zajęcia są za darmo).

 

Najważniejsze jest to że masz się czuć z tym wszystkim super, jak sam piszesz, chodzi ci o odstresowanie się. Miłej zabawy. Pytania? Śmiało.

                  Just have fun 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam w przeciwieństwie do kolegi powyżej kupić perkusję i zacząć od prostego rytmu ale bawić się na całym zestawie. Grać do podkładów, do ulubionych utworów. Do perkusji elektronicznej można podłączyć jakiś odtwarzacz. Oczywiście proste ćwiczenia jak jedynki, dwójki, paradidle z metronomem jak najbardziej trzeba ćwiczyć. Jednak jeśli to ma być dla Ciebie zabawa to nie ma się co katować samym padem bo to wymaga samozaparcia i dyscypliny. Z perkusją, nawet elektroniczną, w bloku może być problem, chyba że mieszkasz na parterze. Polecam poczytać coś na temat sposobów wyciszenia zestawu gdyż uderzenia w stopę przenoszą się po podłodze na sąsiadów szczególnie tych pod Tobą mieszkających. Pozdrawiam i życzę wiele radości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem od zwykłych garnków. Z czasem pokusiłem się o pierwszy sprzęt i tak zaczynam swoją przygodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...