Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuję swojej pierwszej perkusji elektronicznej do trenowania. Zastanawiam się nad dwiema:

 

-Roland TD11K

-Dig Drum

 

Czy mogę prosić o jakieś konkretne różnice pomiędzy tymi zestawami oraz opinię osoby która być może ogrywała obie perkusje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim w 11K nie wszystkie pady są siateczkowe, w 11KV chyba dopiero są siatki, a gumowe pady odradzam. Dig Drum robi bębny pod zamówienie także sam sobie wszystko wybierasz, ja osobiście mam Dig'a i moduł od Rolanda jestem bardzo zadowolony 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak wybór między ferrari a maluchem:) na korzyść Rolanda ofc:)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to wybrać połączenie :)

Moduł i rama Roland, Bębny Dig drum. Talerze kwestia gustu (digdruma są metalowe więc odczuwalnie jest bliżej akustycznych, ale za to głośniej niż Rolandy)

 

I to jest najlepsze kombo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie zgadzam się co do talerzy. Dig Drum talerze wprawdzie ma wykonane z metalu, ale pokryte są odpowiednią ilością gumy przez co są tak naprawdę cichsze od bębnów siatkowych. Dla niedowiarków mogę nagrać filmik z porównaniem, bowiem na zestawie mam dwie blaszki Rolanda które są o wiele głośniejsze niż te DD'owskie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, xanjarek napisał:

Najlepiej to wybrać połączenie :)

Moduł i rama Roland, Bębny Dig drum. Talerze kwestia gustu (digdruma są metalowe więc odczuwalnie jest bliżej akustycznych, ale za to głośniej niż Rolandy)

 

Rzeczywiście, były 2 wersje tych talerzy i starsza była dość głośna. Obecnie produkowane są znacznie poprawione od względem poziomu decybeli i skłaniam sie ku opini MVA...Słucham  Waszych uwag i choc nie zawsze o tym mówie to staram się zawsze reagować na Wasze sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MVA napisał:

Absolutnie nie zgadzam się co do talerzy. Dig Drum talerze wprawdzie ma wykonane z metalu, ale pokryte są odpowiednią ilością gumy przez co są tak naprawdę cichsze od bębnów siatkowych. Dla niedowiarków mogę nagrać filmik z porównaniem, bowiem na zestawie mam dwie blaszki Rolanda które są o wiele głośniejsze niż te DD'owskie. :)

Czekam na nagranie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, MVA napisał:

Absolutnie nie zgadzam się co do talerzy. Dig Drum talerze wprawdzie ma wykonane z metalu, ale pokryte są odpowiednią ilością gumy przez co są tak naprawdę cichsze od bębnów siatkowych. Dla niedowiarków mogę nagrać filmik z porównaniem, bowiem na zestawie mam dwie blaszki Rolanda które są o wiele głośniejsze niż te DD'owskie. :)

 

Hehe ja również czekam na to nagranie :P

Ogrywałem jedne i drugie - jak do mieszkania wole Rolanda, a na scenę i próbę Digdruma :)

Jedne i drugie są okryte wierzchnią warstwą gumy - ale stal zawsze będzie głośniejsza od plastiku, ale bardziej zbliżona do akustycznych talerzy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, wrócę do domu na weekend to nagram i wrzucę tutaj :) 

 

W ogóle to jest niesamowite jak DD się zmienił przez te wszystkie lata. Porównując początkowe wyroby Pana Kazimierza a obecne to to są lata świetlne postępu... (mówię na własnym przykładzie, bowime posiadam już trzeci zestaw DD w przeciągu 3-4 lat) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2018 o 21:10, MVA napisał:

Spoko, wrócę do domu na weekend to nagram i wrzucę tutaj :) 

 

W ogóle to jest niesamowite jak DD się zmienił przez te wszystkie lata. Porównując początkowe wyroby Pana Kazimierza a obecne to to są lata świetlne postępu... (mówię na własnym przykładzie, bowime posiadam już trzeci zestaw DD w przeciągu 3-4 lat) 

To wymieniasz szybciej nim się jeszcze gwarancja kończy :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...