Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym zacząć przygodę z perkusją. Wcześniej grałem kilka razy na jakimś starym składaku gdzie można było znaleźć kilka bębnów sonora, pearla i talerze paiste. Na perkusji będę grał w domu, raczej nigdzie jej nie będę nosił. Budżet niestety mam niewielki, ponieważ jest to +/- 1000 zł. Prosiłbym o pomoc i rozjaśnienie na co zwracać uwagę, a czego lepiej unikać :). Sprzęt oczywiście używany. 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, napisałeś o samej perkusji czyli same bębny - czy do tego też hardware i blachy? 

Cały kompletny to widziałem ostatnio w Warszawie Mapex Q był chyba za ok 1100zł, to młody zestaw więc chociaż nie będzie cały przerdzewiały, połamane gwinty itp przygód, co zdarza się przy starych tanich sprzętach.

Widziałem tutaj: https://www.olx.pl/oferta/zestaw-bebnow-mapex-q-talerze-paiste-502-plus-pokrowce-CID751-IDr0tS7.html#550b4d7def

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, budżet urósł do okolic 1500 zł. Dalej nie jest to jakaś wygórowana cena, ale myśle ze coś używanego można już za ten pieniądz znaleźć. Generalnie myślałem znaleźć jakiś set z centrala, tomami i werblem do 1000-1100 zł, a resztę przeznaczyć na hi-hat i ewentualnie jakiś ride (ale jego najwyżej z czasem bym dokupił). Shell set mam mniej więcej upatrzony. Rozglądam się za Mapexami, ale jakby ktoś podrzucił coś, czym jeszcze bym mógł się zainteresować to bym był szczerze wdzięczny ;) Niestety doszedł kolejny problem związany z hi-hatem. Do załóżmy 300-400 zł idzie znaleźć coś w miarę sensownego? 

 

Dzieki wielkie za każdą odpowiedź

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, ze w oko wpadł mi shell set Gretsch BlackHawk. Jest w bardzo atrakcyjnej dla mnie cenie. Warto się nim w ogóle interesować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.02.2018 o 21:52, Yanushuo napisał:

set z centrala, tomami i werblem do 1000-1100 zł, a resztę przeznaczyć na hi-hat

Chcesz shellset za 1100 i hihat za 400? A reszta hardware? czyms trzeba kopać w centrale i na czyms siedziec :)

 

W tej cenie to najlepiej jakiś gotowiec - przy wyższym budżecie bym kompletował osobno, a tak to raczej jakiś gotowy mapex (tak jak ten link) bedzie spoko.

 

Nie ogrywałem Gretsch blackhawka, sam mam model wyżej catalina maple i jestem bardzo zadowolony. Mysle ze graja nawet lepiej od takiej np. Tama rhytym mate a (blackhawki maja lipowo-topolowe korpusy), a jakosc wykonania jest tez bardzo dobra, a przede wszystkim nie placisz za logo 'Tama' :)

 

Tylko upewnij się żeby nie były przerdzewiałe itp, bo wymiana elementów zamiennych jest nie wiele tańsza jak przy drogich zestawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już Mapexa M z hardware Mapex w świetnym stanie oraz hi-hat Paiste PST5. Cały zestaw nie przekroczył 1500 zł ;).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2018 o 16:13, Yanushuo napisał:

Kupiłem już Mapexa M z hardware Mapex w świetnym stanie oraz hi-hat Paiste PST5. Cały zestaw nie przekroczył 1500 zł ;).

 

No to dobry wybór :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...