Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was próbował triggerować stopę lecz zamiast modułu perkusyjnego wykorzystywał PC/laptop? Większość imprez na jakich gram to wesela, gdzie różnie z akustyką dlatego zastanawiam się nad triggerowaniem wyłącznie stopy gdyż reszta zestawu pod mikrofonami radzi sobie dobrze. Zanim kupię moduł perkusyjny chciałbym sprawdzić jak sprawdziłoby się takie rozwiązanie. Latencja nie ma znaczenia bo to i tak na próbę na razie. Dotychczas korzystałem z programu Reaper więc może ktoś podpowie jak to ustawić.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z graniem na żywo z PC/laptopa to potrzeba moduł z USB, a potem do Reapera czy innego DAW instalować wtyczkę np. addictive drums no i żeby nie było latencji zbyt dużej jeszcze jakieś Asio. Jeżeli będziesz miał moduł co wysyła tylko MIDI to nie kupuj najtańszego konwertera midi/usb - może Ci nutki gubić... U mnie tak było na Roland td6+ konwerter z allegro za 40zł.

 

Ja owszem używam addictive drums ale do nagrywania by móc z nutkami coś zrobić, ale do grania na żywo używałbym tylko modułu -  jeden kabel do mixera i masz pełną regulację, na stopy też jest zawsze spory bank brzmień, a z laptopem w mojej ocenie szkoda zachodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rozwiązanie sprawdza się kiedy ze śladu od centrali eksportujemy ścieżkę MIDI i podkładamy sampla po nagraniu całości. Na żywo sprawdzi się tylko i wyłącznie moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...