Jump to content
mateusz91

triggerowanie stopy

Recommended Posts

Czy ktoś z Was próbował triggerować stopę lecz zamiast modułu perkusyjnego wykorzystywał PC/laptop? Większość imprez na jakich gram to wesela, gdzie różnie z akustyką dlatego zastanawiam się nad triggerowaniem wyłącznie stopy gdyż reszta zestawu pod mikrofonami radzi sobie dobrze. Zanim kupię moduł perkusyjny chciałbym sprawdzić jak sprawdziłoby się takie rozwiązanie. Latencja nie ma znaczenia bo to i tak na próbę na razie. Dotychczas korzystałem z programu Reaper więc może ktoś podpowie jak to ustawić.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z graniem na żywo z PC/laptopa to potrzeba moduł z USB, a potem do Reapera czy innego DAW instalować wtyczkę np. addictive drums no i żeby nie było latencji zbyt dużej jeszcze jakieś Asio. Jeżeli będziesz miał moduł co wysyła tylko MIDI to nie kupuj najtańszego konwertera midi/usb - może Ci nutki gubić... U mnie tak było na Roland td6+ konwerter z allegro za 40zł.

 

Ja owszem używam addictive drums ale do nagrywania by móc z nutkami coś zrobić, ale do grania na żywo używałbym tylko modułu -  jeden kabel do mixera i masz pełną regulację, na stopy też jest zawsze spory bank brzmień, a z laptopem w mojej ocenie szkoda zachodu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...