Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

 

CAVE to zaawansowany moduł perkusji elektronicznej opracowany przez nasz zespół. Zachęcam do dyskusji, potrzebujemy Waszych opinii i uwag ponieważ urządzenie jest w fazie prototypowania. Zapraszam również do obserwowania naszego FP: https://www.facebook.com/CAVE-electronic-drums-517934228578474/

 

 

 

 

 

Bez nazwy-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja coś zaproponuje:

Fajną rzeczą byłby metronom z możliwością przełączania między cwiartkami, ósemkami, szesnastkami. 

Druga sprawa to brzmienia. Moim zdaniem najbardziej warto byłoby się skupić na jakości brzmień perkusyjnych (wybór rozmiarów bębnów, materiałów z jakich są wykonane, naciagów itp.) a przynajmniej częściowo odpuścić sobie brzmienia typowo elektroniczne jakie można spotkać w rolandach.

Myślę też, że nie nie potrzeba jakiejś olbrzymiej ilości zestawów użytkownika, bo raczej mało kto jeśli w ogóle ustawia sobie 30 różnych konfiguracji.

No i fajnie byłoby żeby menu można było użytkować w języku polskim.

 

Na ten moment tyle pomysłów jak coś mi wpadnie do głowy to jeszcze tu napiszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja jeszcze dorzucę jedną sugestię -  przydał by się metronom który można by włączyć i słyszeć w odsłuchu (słuchawki),  a na wyjściu  (nagłośnienie sceniczne)  by go nie było (lub opcja  włącz/wyłącz)  ...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja coś od siebie dorzucę.

  1. To Trigger Sensitvity - to tylko jakieś wyświetlana skala, czy też coś z możliwością bezpośredniego sterowania ?? I druga sprawa tego dotycząca - W mojej ocenie najlepsze były by tam potencjometry głośności tak jak np. w td12. Taki dostęp bezpośrednio w trakcie grania jest bardzo pomocny.
  2. Przydałaby się opcja "blokowania" danego pada w trakcie edycji. Tak aby można było grać na całości a edytowany był w tym czasie tylko jeden pad np. werbel. 
  3. Nie wiem na jakiej zasadzie ma moduł generować próbki, ale spodziewam się raczej działania na próbkach, gdyż wątpię że pójdziecie w modelowanie matematyczne. W związku z tym przydałaby się dobra biblioteka próbek z uwzględnieniem tego co tak na prawdę ciężko często znaleźć w wielu modułach. Mam na myśli dużo dobrych próbek werbla i talerzy. To jest coś co może przyciągnąć nabywców. Ja osobiście zniosę nie najlepiej brzmiące tomy, ale - w szczególności - werblowi poświęcam dużo uwagi. 
  4. Wracając do próbek. Przydałaby się możliwość własnego ich wgrywania - coś jak w 2box. Przydałaby się też spora rozdzielczość dynamiki brzmień samego modułu - nie 128 poziomów jak w midi, tylko więcej. 
  5. Co do rozdzielenia torów audio. To widziałbym metronom w słuchawkach osobno i na out osobno.  W dodatku fajnie by było aby było wejście in z możliwością przekierowania tylko do słuchawek. Np podłączam zewnętrzny metronom i mam go w słuchawkach razem z perkusją, a nie idzie na "scenę". Albo Mam odsłuch całości kapeli na wejściu in i bezpośrednio z modułu słyszę perkusję + metronom, a "na scenę" idzie tylko perkusja. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dodam że dobra byłaby regulacja głośności na potencjometrach osobno dla słuchawek, zewnętrznego źródła dźwięku i dla całego zestawu jak np. w td8 lub td12

15169009239071824799985.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam punkt od siebie (chociaż może jest) - dobrze aby moduł miał port USB do łączności z komputerem i żeby midi było płynnie rejestrowane na komputerze. Samo MIDI OUT/THRU + ten pseudo konwerter midi za 30zł nie zdaje egzaminu. A wiele użytkowników czasami kupuje moduł tylko po to by łączyć z kompem.

 

Osobne potencjometry dla mix in / phones / master to tez bylaby super sprawa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2018‎-‎01‎-‎12 o 22:47, wojtas195 napisał:

To ja coś zaproponuje:

Fajną rzeczą byłby metronom z możliwością przełączania między cwiartkami, ósemkami, szesnastkami. 

Druga sprawa to brzmienia. Moim zdaniem najbardziej warto byłoby się skupić na jakości brzmień perkusyjnych (wybór rozmiarów bębnów, materiałów z jakich są wykonane, naciagów itp.) a przynajmniej częściowo odpuścić sobie brzmienia typowo elektroniczne jakie można spotkać w rolandach.

Myślę też, że nie nie potrzeba jakiejś olbrzymiej ilości zestawów użytkownika, bo raczej mało kto jeśli w ogóle ustawia sobie 30 różnych konfiguracji.

No i fajnie byłoby żeby menu można było użytkować w języku polskim.

 

Na ten moment tyle pomysłów jak coś mi wpadnie do głowy to jeszcze tu napiszę ;)

Jeśli chodzi o metronom to sprawdzimy możliwości, dzięki za uwagę.

 

Moduł jest projektowany z nacisikiem na naturalne brzmienia, ale nie zabraknie też typowo syntetycznych.

 

Menu będzie dostępne niestety tylko w jez. angielskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2018‎-‎01‎-‎18 o 20:49, mosquito napisał:

To ja coś od siebie dorzucę.

  1. To Trigger Sensitvity - to tylko jakieś wyświetlana skala, czy też coś z możliwością bezpośredniego sterowania ?? I druga sprawa tego dotycząca - W mojej ocenie najlepsze były by tam potencjometry głośności tak jak np. w td12. Taki dostęp bezpośrednio w trakcie grania jest bardzo pomocny.
  2. Przydałaby się opcja "blokowania" danego pada w trakcie edycji. Tak aby można było grać na całości a edytowany był w tym czasie tylko jeden pad np. werbel. 
  3. Nie wiem na jakiej zasadzie ma moduł generować próbki, ale spodziewam się raczej działania na próbkach, gdyż wątpię że pójdziecie w modelowanie matematyczne. W związku z tym przydałaby się dobra biblioteka próbek z uwzględnieniem tego co tak na prawdę ciężko często znaleźć w wielu modułach. Mam na myśli dużo dobrych próbek werbla i talerzy. To jest coś co może przyciągnąć nabywców. Ja osobiście zniosę nie najlepiej brzmiące tomy, ale - w szczególności - werblowi poświęcam dużo uwagi. 
  4. Wracając do próbek. Przydałaby się możliwość własnego ich wgrywania - coś jak w 2box. Przydałaby się też spora rozdzielczość dynamiki brzmień samego modułu - nie 128 poziomów jak w midi, tylko więcej. 
  5. Co do rozdzielenia torów audio. To widziałbym metronom w słuchawkach osobno i na out osobno.  W dodatku fajnie by było aby było wejście in z możliwością przekierowania tylko do słuchawek. Np podłączam zewnętrzny metronom i mam go w słuchawkach razem z perkusją, a nie idzie na "scenę". Albo Mam odsłuch całości kapeli na wejściu in i bezpośrednio z modułu słyszę perkusję + metronom, a "na scenę" idzie tylko perkusja. 

 

 

 

1. Tak jest to sterowanie czułością triggerów, ponieważ moduł może być wykorzystywany w zestawach hybrydowych wyszliśmy z założenia że opcja ta na pulpicie ułatwi szybkie dostosowanie parametrów triggerów różnych producentów. Głośność jest dostępna w menu.

 

2. Edytować można tylko jeden z wybranych padów.

 

3. Kładziemy mocny nacisk na brzmienie w tym werbli.

 

4. Z naszego punktu widzenia nie ma takiej potrzeby ale dzięki za uwagę.

 

5. Wyjscie metronomu będzie można ustawiać na A) Wyjscie słuchawkowe B) Wyjście słuchawkowe + linia out.

 

Dziękuje za komentarze i uwagi, na ten moment są one dla nas bardzo ważne !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2018‎-‎01‎-‎25 o 18:23, wojtas195 napisał:

Ja jeszcze dodam że dobra byłaby regulacja głośności na potencjometrach osobno dla słuchawek, zewnętrznego źródła dźwięku i dla całego zestawu jak np. w td8 lub td12

15169009239071824799985.jpg

 

Jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2018‎-‎01‎-‎26 o 09:06, xanjarek napisał:

Dodam punkt od siebie (chociaż może jest) - dobrze aby moduł miał port USB do łączności z komputerem i żeby midi było płynnie rejestrowane na komputerze. Samo MIDI OUT/THRU + ten pseudo konwerter midi za 30zł nie zdaje egzaminu. A wiele użytkowników czasami kupuje moduł tylko po to by łączyć z kompem.

 

Osobne potencjometry dla mix in / phones / master to tez bylaby super sprawa :-)

 

Mamy nadzieję że próbki będą tak dobre ze nie będzie już potrzeby używania modułu jako kontrolera :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2018 o 12:50, CAVE napisał:

 

Mamy nadzieję że próbki będą tak dobre ze nie będzie już potrzeby używania modułu jako kontrolera :) 

 

........To bardzo fajnie ale warto by użytkownik miał taką możliwość i sam o tym decydował. Poza tym jeśli nie będzie USB, MIDI to jak rejestrować MIDI? Jak zapisywać ustawienia ect?

1. Direct Out'y

2. Drugie wyjście słuchawkowe (może być mini jack) by móc np. pograć z kumplem w domu.

3. Żeby kosztował nie więcej niż najniższa krajowa brutto:)haha

pozdrawiam i trzymam kciuki

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2018 o 12:50, CAVE napisał:

 

Mamy nadzieję że próbki będą tak dobre ze nie będzie już potrzeby używania modułu jako kontrolera :) 

 

Musicie przeanalizować sytuację i coś przyjąć - dodatkowe koszty związane z portem i programowaniem vs ilość potencjalnych klientów których możecie stracić.

 

Taki alesis IO - nie ma nic dzwięków, służy tylko jako przesył nutek - a mimo to cieszy się sporym zainteresowaniem...

 

W mojej ocenie nawet jak będą najlepsze próbki dostępne na rynku (lepsze od TD50) to ominą Wasz produkt klienci, którzy chcą nagrywać nutki a później je  "edytować" w programie. A to też duża przewaga perki elektronicznej nad akustykiem - można raz zarejestrować nagranie a później to edytować. A tych co chcą nagrywać na weselu to nawet TD3 wystarczy na dwóch brzmieniach grają całe wesele i nie potrzebują super próbek ;-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, xanjarek napisał:

 

Musicie przeanalizować sytuację i coś przyjąć - dodatkowe koszty związane z portem i programowaniem vs ilość potencjalnych klientów których możecie stracić.

 

Taki alesis IO - nie ma nic dzwięków, służy tylko jako przesył nutek - a mimo to cieszy się sporym zainteresowaniem...

 

W mojej ocenie nawet jak będą najlepsze próbki dostępne na rynku (lepsze od TD50) to ominą Wasz produkt klienci, którzy chcą nagrywać nutki a później je  "edytować" w programie. A to też duża przewaga perki elektronicznej nad akustykiem - można raz zarejestrować nagranie a później to edytować. A tych co chcą nagrywać na weselu to nawet TD3 wystarczy na dwóch brzmieniach grają całe wesele i nie potrzebują super próbek ;-)

 

Co prawda to prawda. Właśnie Roland z jakiegoś powodu nie rezygnuje z tej opcji w swoich modułach mimo że próbki są już naprawdę wysokiej jakości.

 

No i tak napisał wyżej @Wowa7: byłoby Dobrze gdyby nie kosztował majątku ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, wojtas195 napisał:

Właśnie Roland z jakiegoś powodu nie rezygnuje z tej opcji

 

Ba... A Alesis żeby być nowoczesnym już dawno wprowadził port USB :-)

 

Z resztą... powiedzcie co z nowych produktów na rynku nie ma możliwości połączenia z komputerem? Teraz jak coś się nie połączy z innym urządzeniem będzie uważane za "archaiczne" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...