Skocz do zawartości
początkowy perkusista

Wygłuszenie pomieszcze nia

Rekomendowane odpowiedzi

Chcesz wygłuszyć pomieszczenie by dochodziło mniej dźwięków z zewnątrz, czy aby perkusja brzmiała w pomieszczeniu spoko?

 

Do pierwszego podaj kubaturę pomieszczenia, czy pomieszczenie jest kwadratem czy ma jakieś skosy itp

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę żeby perkusja lepiej brzmiała w pomieszczeniu.Proszę o poradę czy lepiej wstawić ją do pokoju czy poczekać na odrestałrowanie 2 pomieszczenia. 2 pomieszczenia to komórka która wymaga odrestałrowanie.Komurka jest kwadratowa i ma ściany z cegieł nie ma żadnych skosów.Krutko mówiąc jest to zwykła pomieszczenia kwadratowe.Nie ma w niej żadnych rzeczy.Proszę o poradę.Może zna Pan jakieś firmy które się tym zajmują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pianki, jeśli o nie chodzi, takie kwadratowe, piramidki lub inne rodzaje, odradzam. Niby piramidy, skosy ale dźwięk nie będzie się zbytnio od nich odbijał, bo mają za małą gęstość.

Zasada: Masa zabija dźwięk

 Dobre są absorbery z kompresowaną wełną mineralną, nie jakąś specjalną czy coś, zwyczajna mineralna. To są takie płyty, panele zazwyczaj o wymiarach 0,5m x 0,5m. Nie mówię tu o oklejaniu całego pokoju oczywiście. Najlepiej żeby w pokoju nie stała sama perkusja, może być np: kanapa z poduszkami, które też dobrze wchłaniają dźwięk. Do tego dyfuzor/y, nie gąbka, najlepiej drewniany, powieszony kilkanaście centymetrów nad głową lub na suficie . Także jakaś poducha w centrali polepszy dźwięk.

 Przy wyborze wszelkiego rodzaju paneli proszę sugerować się paramentem NRC, czyli parametrem chłonności akustycznej:

 (1=docierany sygnał wchłania się w całości, 0=Docierany sygnał odbija się w całości, np: 0,87, im bliżej zera tym lepiej wytłumi)

 

Można też dać kotary(kurtyna dźwiękochłonna), zamocowane pod sufitem, opadające na podłogę, grube (masa zabija dźwięk), a pomiędzy nimi, a ścianą, dać trochę przerwy, to także wytłumi pomieszczenie z dźwięków zewnętrznych

 

Oczywiście wszystkie te elementy nie są konieczne, poprawiają barwę dźwięku ale też kosztują.

 

Mam nadzieję że trochę pomogłem. Pozdrawiam!

 

Panele akustyczne.jpg

Dyfuzory.jpg

Kurtyna dźwiękochłonna.jpg

DennisDrums.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pianki drogo wychodzą - przerabiałem temat ;-) No chyba, że masz wysoki budżet to tak.

 

Ja wygłuszyłem moje poomieszczenie wełną do ocieplania dachów. Wychodzi najtaniej i najlepiej tłumi. Żeby to estetycznie wyglądało, na wełnę rozłożyłem wykładzinę dywanową - wszystko w jednolitym kolorze. Tylko na podłodze gąbka pod panele podłogowe i gumoleum.

 Wyglada dobrze, jest przyjemnie  i najważniejsze - nie skarżą się domownicy ani sąsiedzi że z garażu za głośno :-)

 

 

Mój Drum cover a w tle jak wygląda moja salka z szarą wykładziną:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...