Skocz do zawartości
gregorysanok

Roland td - 9 poszukiwany specjalista :)

Rekomendowane odpowiedzi

Pisz co Ci potrzeba. Od 3-4 lat gram na td-9 na ww imprezach. Do specjalisty pewnie mi dalekooooooo... Jednak z chęcią pomogę w kwestii ustawień. Mogę też co nieco podesłać (z moich zestawów).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ogrywam ten mało doceniany ale za to bardzo dobry moduł i chętnie pomogę i od razu od siebie polecam Vexpression to TD9'tki, bardzo dobrze podrasowane  naturalne brzmienia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głównym problemem u mnie jest głośność padów, a szczególnie stopy i werbla. W obecnej chwili są one podgłośnione na max a i tak wydaje mi się, że grają cicho w porównaniu z resztą padów. Jakie macie proporcje głośności między poszczególnymi padami. A czułość? jakie macie wartości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie dokładnie masz pady. Ja musiałem ściszać tomy stopę i talerze  aby wyeksponować werbel. Co do czułości to zależy jak grasz. Ja mam tak ustawioną na każdym padzie, aby w odpowiednim dla mnie momencie osiągał maksimum. To moim zdaniem zależy od techniki i preferencji grającego. Jutro mamy próbę, to sprawdzę dokładne ustawienia i dam Ci znać.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czułość mam wysoko w miarę ustawioną bo gram lekko. Stopę mam taką jak na zdjęciu, pady są oryginalne Rolanda, 3 tomy 8', werbel 10', . Bardzo poproszę o te ustawienia. Pozdrawiam

stopa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ustawienia:

Czułości 

Stopa - pad KD9 - sens. 12 (ale gram twinem więc musiałem zwiększyć)

Werbel -DigDrum ustawiony jaki PD105 -sens. 14 (czułość musiałem dość wysoko podnieść)

Tomy - pdx6, pdx8, pdx8 - sens.: 5,6,6

HiHat - Cy5 sens .- 9

Crash - Cy12c - sens 8

Ride - Cy13R - sens. 8

 

Głośność na mikserze - K 65, S 94, Tomy 79, Crash 60, Ride 68, Hihat 58

 

Ustawienia Ambience

Cave, Size - Large, Wall - Wood, Mic - Low, Shape - 92, Level - 92

Ambience Send -K-1, S-32,T-10,H-60,C-80,R-80 

Equalizer 25kH + 8, 50Hz - 3   (ale podbijam na zewnętrznym mikserze i idzie więcej dołu na subbas, w szczególności stopy) 

 

Brzmienia - zestaw na którym większość czasu gram:

Pad / nr brzmienia/Tune/Mufling

Kik / 023/0/Weight

Snare /121/10/Off

T1 /166/0/Felt1

T2 /168/0/Felt 1

T3 /170/0/Felt 2

 

HH /292/ Size 14

Cr /323/ size 16 / Sustain 100

R /355/ size 20/ Sustain 58

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj a jeszcze takie pytanie co do tego pada stopy co wysłałem ci zdjęcie czy jest możliwość wymiany tego naciągu gumowego np na siateczkowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Przynajmniej dotąd nie widziałem, aby ktoś próbował ten pad przerobić. Choć nigdy nie wiadomo - Internet zna różnych specjalistów :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że się da. Tylko trzeba trochę wyobraźni i zdolności manualnych. Ten alessis nie był siateczkowy ale jakbyś dorwał siatkę to też go tam bez problemu wstawisz. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...