Skocz do zawartości
Pan Kakenholz

Roland Td - 12 Ezdrummer problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Kupiłem moduł roland td-12 z hi hatem cy-5 + fd8

Zamierzam kupić Ezdrummer2. Ściągnąłem wczoraj demo EZ2 i wszystko jest ok oprócz tego, że podczas naciskania stopy hi hatu słychać dwa dźwięki - hi hatu + rim webla. Przeglądałem milion stron i nic nie znalazłem. Nie wiem za bardzo jak nawet nazwać technicznie ten problem. Czy problem jest w mapowaniu midi ? czy w programie?

Używałem wcześniej tych programów z Sonara X3 - Session drummer i Si - Drum Kit i tam nie było tego problemu - tyle że brzmiało to jak kupa.

Jednocześnie kolega ma moduł td-11 i SD2 również z tym samym hi hatem i u niego podczas naciskania stopy słychać hi hat + tom.

Nie mam już pomysłu co z tym zrobić

Ustawiałem w opcjach vdrum midi mapping na Roland, również pedal correction zmieniałem. Kombinowałem z czułością padu na module - wszystko bez skutku.

Czy może ktoś ma pomysł na to jak to ugryźć?

z góry dzięki

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jest taki parametr Local Control on powinien być wyłączony jeśli korzystasz z zewnętrznego sekwencera czy VST. Nie jestem pewien, bo mam to włączone i  u mnie w td 12 korzystam Sup....Drum....i jest ok. Jeśli go wyłączysz nuty będą wysyłane na zewnątrz,a nie wyzwalane (i też) przez moduł. Jak wyłączyć.

SETUP>MDI>GLOBAL i ustawiasz "Local Control" na OFF.

Uwaga: Wszelkie dźwięki z modułu zostaną wyłączone, żebyś się nie przestraszył że moduł nie gra. / Jeśli chcesz grać na module parametr ten musi być ON

ps.Jeśli to nie pomoże to nieraz wyzwalane są dźwięki inne jak u ciebie wówczas trzeba ustawiać parametry TRIGGER>XTALK czyli przesłuch. W skrócie to co się wzbudza musi być w tej samej grupie z tym co uderzasz i mieć wyższy parametr XTALK CANCEL. Nie przesadź z tym parametrem bo przy równoczesnych uderzeniach może się nie odezwać. Mam nadzieję że w miarę prosto opisałem. Jak właczyć TRIGGER>XTALK wybierasz pad i podwyższasz parametr.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie masz w EZdrummer po prostu dla numeru nutki przypisane tych dżwięków? Ja pamiętam, że jak Rolanda TD6 łączyłem z Addictive drums, to naciskanie kontrolera hihat (Roland FD8) wyzwalało nutki do programu na komputerze - więc jeśli był jakiś dzwięk pod to podpisany np. stopa to można było naciśnięciem robić stopę. W dodatku wykrywał różną siłę nacisku, więc też były ze 2,3 nutki które były "grane" w zależności od siły nacisku.

 

Jak to przeszkadza, to po prostu odmapuj jakikolwiek dzwięk od tej nutki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...