Skocz do zawartości
mategawron

Gawron - The Shadow (własne rytmy)

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku słów kilka o trzech utworach z serii, którą nazwamy tryptykiem o Czarnoksiężniku z Archipelagu. Budowa tych trzech piosenek ma charakter... sinusoidy.

Motyw otwierający The Sparrowhawk znajduje się także w środku The Shadow oraz na końcu utworu Ged. The Sparrowhawk jest w tempie 200 bpm, The Shadow w 180 bpm, zaś Ged - ponownie w 200 bpm. Ponadto The Shadow posiada dwa spokojne motywy gitarowe - zaczyna się solo gitarowym "Roke" oraz kończy motywem gitarowym o nazwie "Gebbeth".

Jeśli chodzi o bębny do The Shadow to stało przede mną pewne wyzwanie - gitarowe riffy podczas zwrotki wymagają podbicia stopą, ale nie chciałem poprzestać na tak oczywistym rozwiązaniu. Dlatego wpadłem na pomysł dołączenia uderzeń na najniższym tomie. Dzięki temu całość brzmi bardziej potężnie. Refren utworu starałem się uczynić lekkim, ponadto zależało mi, aby uwypuklić rytmikę gitary melodycznej. Podkład pod solo ma rockowy, narastający charakter. Z kolei w trzeciej zwrotce postanowiłem wykorzystać podbicie riffów za pomocą talerzy, co dało ciekawy efekt.

Mam nadzieję, że podobają Wam się te rozwiązania i dzięki nim całość nabrała ciekawszego charakteru.
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...