Skocz do zawartości
stickcontrol

Warstwy drewna - ilość ma znaczenie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem wczoraj werbel Dixon z serri Classic z 6ścioma warstwami klonu za to 10ma lugami. Podobny z 8śmioma warstwami i 8śmioma lugami jest w sumie nie wiele droższy. Pytanie czy dwie warstwy drewna mają w tym wypadku olbrzymie znaczenie w brzmieniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że mają znaczenie, ale nie ma zasady, że cieńszy = lepszy, a grubszy = gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie loteria, tylko kwestia tego, co chce się osiągnąć. Longstreth ma werbel ze ścianką o grubości  ok 4-5cm, a Chambers jakieś 5mm, czy to oznacza, że któryś z nich jest mniej lub bardziej pro? Nie, po prostu jest inny. A na brzmienie ma wpływ jeszcze masa innych rzeczy i nie jest powiedziane, że droższy werbel będzie zawsze brzmiał lepiej od tańszego. Do tego dochodzi jeszcze kwestia własnych preferencji, bo dla każdego 'dobre' brzmienie to inne brzmienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Kupiłem nowy werbel, nie wymieniłem jeszcze naciągów, ale generalnie wydaje mi się strasznie suchy. Czy to wina nierozegranego drewna? Czy taka jego barwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie czas na oswojenie się z instrumentem, zwłaszcza jeśli to Twój pierwszy "poważny" werbel. Musisz zaznajomić się z brzmieniem i zacząć poszukiwać. Zobaczysz, że za miesiąc, dwa, trzy werbel będzie brzmiał dla Ciebie zupełnie inaczej niż dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...