Skocz do zawartości
k4414

Roland TD-15 + KD-9, problem.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam problem ze swoim Rolandem. Moduł TD-15. Mam dziwny objaw pracy pada KD-9. Kiedy gram 4/4 np. 130BPM, dwiema nogami, niektóre uderzenia "wypadają", nie słychać ich. Jeżeli to samo zagram tylko lewą lub tylko prawą nogą, wszystko jest okej. Przy szybszych historiach nie ma ze stopami żadnego problemu. Wspomniane wyżej "wypadania" mają miejsce przy takim spacerowym graniu dwiema stopami.

Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym tematem? Czy po prostu KD-9 mówi powoli papa? Przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomogło.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie też na podglądzie albo nagraj, czy te uderzenia są tylko słabe/ciche czy ich wcale nie ma. Jak wcale, to prawdopodobnie jak poprzednik pisał - Mask time opcja jest do ustawienia.

Jeśli są rejestrowane tylko cicho - spróbuj inaczej ustawić stopę i czułość - trigger jest po środku i jak masz podwójną ustawioną tak, że prawy bijak wali w środek to lewa będzie ciszej wychwytywana. Możesz też sprawdzić ustawienia X-talk (cross talk) bo być może Ci blokuje te uderzenie jeżeli z innym triggerem jednocześnie uderzasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Znów mały problem z moim TD-15. 

Zdarza się, że przy szybszych przejściach pad (tom) numer 2 "budzi" się z lekkim opóźnieniem. Pierwsze uderzenia są cichsze. Sytuacja jest nieregularna, nie zaobserwowałem żadnej reguły. Może tylko taką, że jeżeli przejście zaczyna się od pierwszego pada, sytuacja nie występuje. Jeżeli od werbla, czy crasha - tak.

Zmieniałem pady, bez zmian, nie jest więc to ich kwestia. Any ideas? Dzięki z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...